Doları Önceden Bilen Demirtaş'tan Kripto Para, Coin ve Token Uyarısı: Batacak!

Dolar kuru hakkında yıllar önce bir televizyon programının canlı yayınında yapmış olduğu başarılı tahminleri ile konuşulmaya devam eden Prof. Özgür Demirtaş kripto para yatırımcılarına çok konuşulacak uyarılarda bulundu. Kripto paralar güvenilir mi, coin ve ve token alınır mı, yatırım yapılır mı, yatırım yapmak ne kadar mantıklı?

Doları Önceden Bilen Demirtaş'tan Kripto Para, Coin ve Token Uyarısı: Batacak!
Son dönemde yakalamış olduğu hızlı çıkış ile gündemde kalmaya devam eden kripto para birimleri hakkında ekonomist Özgür Demirtaş yeni açıklamalarda bulundu. Daha önce dolar kuru hakkında yapmış olduğu başarılı tahminler ile adını duyuran Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bu seferde kripto para birimleri hakkında dikkat çeken değerlendirmeler gerçekleştirdi.

COİN VE TOKENLERİN YÜZDE 90'I BATACAK! 

Bitcoin ve kripto para yorumları son dönemde yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından yakından takip edilmeye devam ederken son derece sert ve düşüş hareketleri yaşaması yatırımcıları endişelendiriyor. Habertürk kanalının canlı yayınına katılan Prof. Özgür Demirtaş programda yapmış olduğu açıklamaların ardından sosyal medya hesabı üzerinden gelen yorumlar nedeni ile düzeltme yaptı.Demirtaş yapmış olduğu paylaşımında "Arkadaşlar Habertürk yayınında benim iota'dan bahsettiğim zannedilmiş.Hayır sadece nesnelerin internetinden kavram olarak bahsettim.Bazı kişiler onu iota coin olarak anlamış, değil,o proje hakkında bilgim de yok. Ben İnternet of Things alanında Helium (HNT) projesinden bahsettim" diyerek yapmış olduğu açıklamaların kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığını vurguladı ve coin ve tokenların yüzde 90 gibi büyük bir bölümünün batacağı gibi son derece iddialı bir açıklamada bulundu.

Kripto para birimleri konusunda dünyada da büyük bir karmaşa yaşanırken son dönemde Türkiye'den kripto paralara yapılan yatırımların büyük bir oranda artması üzerine Maliye Bakanlığı tarafından da yeni düzenleme kararları alınmış, yapılan açıklamalar kripto para yatırımcıları tarafından tepkilere neden olmuştu.
Yorumlar (0)