Doların Yükselen Ateşi Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranlarını Uçurdu! En Yüksek 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı Yüzde 15 Oldu

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan adımlar ve alınan kararlar beklendiği üzere bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını uçurdu. TCMB tarafından yapılan müdahaleler, politika faiz oranının yükseltilmesi, bankaların likidite pencerelerinin kapatılması gibi hamleler uzun süredir enflasyon rakamlarının altında kalan 32 günlük faiz oranlarının yeniden yükselişe geçmesine neden olmuştu. Yapılan son güncellemeler sonrası en yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 15 seviyesine ulaşarak yükseldi. Peki, en yüksek faiz veren banka hangisi, en yüksek faiz hangi bankada, vadeli mevduat hesabı faz oranı yükseldi mi, son durum ne, bankada parası olanlar ne yapmalı?

Doların Yükselen Ateşi Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranlarını Uçurdu! En Yüksek 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı Yüzde 15 Oldu

Bankalar artık Cuma günü klasiği haline gelen kredi oranlarını güncelleme hamlesini yeniden yaptı. Güncellenen oranların ardından bankada parası olanlara iyi haber geldi. 

Türk Lirası vadeli mevduat hesabı faiz oranı için uzun bir aradan sonra bir ilk yaşandı ve yüzde 15 seviyesi aşıldı. Aşılan bu kritik seviye sonrası 100 bin liranın aylık getirisi de yükselmiş oldu. 

AKTİF BANK N KOLAY BONO 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE 15 OLDU, EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA UNVANI EL DEĞİŞTİ! 

Yapılan güncellemenin ardından en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 15 seviyesine fırlamış oldu. 

TÜM BANKALARIN 9 EKİM 2020 TARİHLİ GÜNCEL 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI HOŞ GELDİN TANIŞMA FAİZ ORANI LİSTESİ 

En yüksek faiz veren ilk 10 banka şu şekilde sıralandı;

Aktif Bank N Kolay Bono Hesabı 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı % 15

Alternatif Bank VOV hesap Avantajlı TL Tanışma Faizi 32 günlük vadeli mevduat hesabı oranı % 14.00 

CEPTETEB 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı % 13.00

Odeabank hoşgeldin oksijen hesap 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı % 13.00

Fİbabanka Kiraz Hesap 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı % 13.00

Burgan Bank e vadeli mevduat 32 günlük vadeli hesap faiz oranı % 13.00

QNB Finansbank 32 günlük e vadeli mevduat hesabı tanışma faizi % 12.80

ICBC Bank 32 günlük vadeli emlak365,col mevduat hesabı faizi % 12.45

İNG Bank Turuncu Ekstralı Hoşgeldin faizi 32 günlük vadeli mevduat hesap faiz oranı % 12.50

Garanti Bankası e vadeli hesap 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı % 11.50

Bankaların güncel faiz oranlarını takip etmek için;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

100000 TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA! EN YÜKSEK FAİZ ORANI İLE 100 BİN LİRA AYLIK NE KADAR FAİZ GETİRİR?

Yapılan güncellemenin ardından 32 günlük faiz oranı en yüksek banka üzerinden 100 bin liranın aylık getirisi 1.117,81 liraya yükselmiş oldu. 

Dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrası Merkez Bankası tarafından başlatılan parasal sıkılaşma politikası sonrasında bankaların 32 günlük vadeli hesap faiz oranları da yükselmeye başlamış ve uzun bir aradan sonra enflasyon rakamlarını geride bırakmıştı. 

Emlak365.com

Yorumlar (14)
Hakkı 4 ay önce
Faiz yükseliyor diye mi enflasyon yükseliyor yoksa herşeyi ithal ettiğimiz için dolar yükseliyor diye mi enflasyon yükseliyor
Kırkbeş 4 ay önce
Faiz paranın enflasyon karşısında ezdirilmemesi demektir...faiz ne kadar haramsa kâr etmek amaçlı yatırımlarda o kadar haramdır..ev sahibinin kira zammı kiracının ödeyebileceği miktarda olmalı..ticarette de aynı 1'e alıp 5 satmak ne kadar ahlaklı..
Özgür 4 ay önce
Faiz haram diyen arkadaş yastık altında kaç bin doların veya altının var anlat bakalım. Faiz haram dolar alalım diyen zihniyet siz kendinizi mi yoksa Allah'ı mı kandırıyorsunuz!
Pom 4 ay önce
14000 euro aralik sonu bende olacak olmadığı müddetçe yeni kiracı girecek kiracı hazır!!!!
Kırkbeş 4 ay önce
Faiz paranın enflasyon karşısında ezdirilmemesi demektir...faiz ne kadar haramsa kâr etmek amaçlı yatırımlarda o kadar haramdır..ev sahibinin kira zammı kiracının ödeyebileceği miktarda olmalı..ticarette de aynı 1'e alıp 5 satmak ne kadar ahlaklı..
Mmt 4 ay önce
Hadi doları dikkate almayacak kadar salak olalım
Rgp 4 ay önce
Faizi yiyen emek edenlere diyor ki sen çalış ben yiyeyim.Vicdanın bu zulme el veriyorsa ve vicdanen rahatsan faizini yemeye devam edebilirsin.Faizin sonu öldükten sonra azaptır.Dünyada da fakir ve emekçilerin nefretini kendine çekmektir.Faizi bırak zekat ver ki toplum fakirler ile zenginler barış ve emniyet içinde yaşasın.
Tayyar 4 ay önce
Ya komedi ye gel faiz bono 15 diğer bankalar 13
200 bas puan öncesi bu bankaların faizi 12.00 hepsi şimdi niye 13.00 yada altında sadece aktif bank bono 15 hehe verinde paranız yansın devlet aktif Bono için para yatiranlari devlet güvenliğine almıyor banka patlarsa yandınız ben diyim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın