Döviz Kurlarında Büyük Hareketlenme Başladı! Gün İçi Dolar Ve Euro Kurları Kaç TL Oldu?

Merkez Bankası'ndaki görev değişiminin ardından yükselişe geçen döviz kurlarında gün ortasında çok büyük hareketler yaşanmaya başlandı. Dolar ve euro kaç TL oldu?

Döviz Kurlarında Büyük Hareketlenme Başladı! Gün İçi Dolar Ve Euro Kurları Kaç TL Oldu?
Türkiye ekonomisini derinden sarsan Merkez Bankası krizinin yansıması döviz kurlarına Türk lirası açısından oldukça olumsuz gerçekleşti. Naci Ağbal'ın görevden alınıp yerine Şahap Kavcıoğlu'nun getirilmesine piyasalar tepki vermeye devam ediyor.

Merkez Bankası'ndan başkan değişimini piyasalar isimler üzerinden değil ekonomi politikasındaki bir değişim olarak yorumluyor. Ekonomi politikasındaki değişimi olumlu karşılamayan piyasalarda fiyatlanmalar da Türk lirası aleyhine oluyor. Merkez Bankası zaman zaman piyasayı fonlamaya çalışsa da şu ana kadar net bir sonuç elde edemedi. Ancak dolar kurundaki yükseliş hızı dizginlenebildiği net şekilde görülüyor.

DOLAR KAÇ TL OLDU?

Dolar kuru dün piyasaların kapanış saatinde 7,79 TL'den işlem görüyordu. Bugün piyasaların açılmasıyla dolar kurunda yükseliş hareketi sabahın ilk saatlerinde yeniden etkili oldu. 8,01 TL'ye kadar yükselen dolar kuru o seviyeden geri çekilmeye başladı. Gün içerisinde 7,69 TL'ye kadar düşen dolar kuru büyük bir heyecan yaşattı. Bir anda herkes dolar kurunun gerilemeye başladığını düşünürken çok geçmeden yeniden bir yükseliş hareketi başladı ve dolar kuru şu anda 7,83 TL'den işlem göremeye devam ediyor. Şu andaki fiyatı ile düne göre dolar kurunda yüzde 0,58 oranında bir artış gerçekleşti. Sabah saatlerinde artış oranı yüzde 1'in üzerindeydi.EURO KAÇ TL OLDU?

Oldukça takip edilen bir diğer döviz çeşidi olan euro kuru da hareketli bir gün geçiriyor. Dün piyasalar kapandığında euro kuru 9.26 TL'den işlem görüyordu. Sabah saatlerinde Türk lirası karşısında değer artışını sürdüren euro kuru gün içinde en yüksek 9,56 TL'ye kadar yükseldi. Türk lirasının değer kazanma hareketinin başlaması ile euro kuru 9,19 TL'ye kadar geriledi. Ancak burada kalıcı olunamadı. Şu anda euro kuru 9,46 TL'den fiyatlanıyor. Euro kurunun yükseliş hızı dolara göre daha fazla oldu. Dünkü kapanış fiyatına göre yüzde 2,16 değer kazanan euro kuru Türk lirası karşısında güçlü görünümünü devam ettiriyor.Döviz kurlarında meydana gelen bu değişimler vatandaşlar tarafından anlık olarak takip edilmeye çalışılıyor. Merkez Bankası'nın yeni stratejileri ile düşürülmeye çalışılan kurlardaki fiyat yönü şimdi yükseliş doğrultusunda ilerliyor. Yaşanacak gelişmelere göre döviz fiyatlamalarında pozisyon değişimlerinin meyda gelebileceği ifade ediliyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)