Dul ve Emekli Maaşı Alanlara 1000 TL Sosyal Yardım Ödensin Önerisi

Dul ve yetim maaşı alan vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım ödemesi yapılmıyor. TÜED Başkanı Kazım Ergün yapmış olduğu açıklamasında bu vatandaşlara 1000 TL'lik sosyal yardımı ödenmesini dile getirdi. Kazım Ergün konuşmasında dul ve yetim maaşı alanların maaşlarının normal emekli vatandaşların maaşlarından daha az olduğunu da vurguladı.

Dul ve Emekli Maaşı Alanlara 1000 TL Sosyal Yardım Ödensin Önerisi

1000 Tl sosyal yardım ödemeleri için başvuru süreci devam ediyor. Vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilirler. 3. faz yardım kapsamında başvuru esasına göre sağlanacak 1000 TL yardım ödemeleri için vatandaşların sağlamaları gereken koşullarda bulunuyor.

Bu koşullardan bir tanesi de yaşlılık ve emekli aylığı almıyor olmak. Yani 1000 TL sosyal yardım ödemeleri aylık düzenli geliri olan hane gelir düzeyi üst seviyede olan vatandaşlar ödenmiyor. Bu kapsamda yer alan dul ve yetim maaşı alanlar için özel bir talep geldi. 

DUL VE YETİM MAAŞI ALANLARA 1000 TL DESTEK

Dul ve yetim maaşı alan vatandaşların maaşlarında bazı kesintiler yapılıyor. Normal emekli vatandaşlardan daha düşük tutarda maaş alan bu vatandaşlar için ise ek bir talep gündeme geldi. TÜED Başkanı Kazım Ergün yapmış olduğu bir açıklamasında dul ve yetim maaşı alanlardan yapılan kesintileri hatırlattı. Bu vatandaşların koronavirüs salgını kapsamında maddi olarak desteklenmesini talep eden Kazım Ergün 1000 TL'lik yardımın bu vatandaşlara ödenmesini istedi.

TÜED Başkanı Kazım Ergün'ün dul ve emekli maaşı alanlar için talep açıklaması.

"Bugüne kadar açıklanan üç ayrı sosyal yardım paketi açıklanmış ve kapsamdakilere 1000 lira ödeme yapılmıştır. Gelir ve aylık almak, sosyal destek paketinden kapsam dışı kalmayı gerektirmemelidir. Dördüncü destek paket kapsamına, sosyal güvenlik sisteminden dul ve yetim aylığı düşük kalanlar değerlendirilmeye alınmalı, asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip hanelere 1000 lira sosyal destek yapılmalıdır."

Emlak365.com