Dünya Altın Konseyi Açıkladı: En Fazla Altın Rezervi Olan Ülkeler ve En Çok Altına Sahip Olan Ülkeler 2020 Sıralaması Belli Oldu!

Dünyada en çok altına sahip olan ülkeler sıralaması açıkladı. IMF tarafından açıklanan verilere göre Dünya Altın Konseyi tarafından liste ile dünyanın en çok altınına sahip olan ülkeleri belli oldu. En çok altına sahip olan ülkeler 2020 listesi açıklandı. Peki, Türkiye kaçıncı sırada, en çok altını olan ülke hangisi, en fazla altın rezervi olan ülkeler 2020 listesinde ilk sıralarda kimler var? Detaylar haberimizde...

Dünya Altın Konseyi Açıkladı: En Fazla Altın Rezervi Olan Ülkeler ve En Çok Altına Sahip Olan Ülkeler 2020 Sıralaması Belli Oldu!

Altın fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken Merkez Bankaları da altın alımlarını hızlandırdı. 

Dünya Altın Konseyi, IMF tarafından açıklanan verilere göre hazırlamış olduğu listesini yayımladı. Yayımlanan liste ile dünyanın en fazla altını olan ülkeler sıralaması da belli oldu. 

EN FAZLA ALTIN REZERVİ OLAN ÜLKELER 2020!

Açıklanan liste dünya ülkelerinin altın rezervlerini de ortaya çıkardı. En fazla altın rezervi olan ülkeler sıralamasında bir numarada Amerika yer aldı. 

Uluslararası Para Fonu IMF tarafından açıklanan istatistiksel verilere dayandırılarak Dünya Altın Konseyi tarafından hazırlanan listeye göre dünyanın toplam altın rezervi 35 bin tonu aştı. 

Amerika dünyada yer alan toplan altın rezervinin yüzde 79'luk bölümünü yani 8 bin 133 tonunu elinde bulundurarak dünyanın en fazla altınına sahip olan ülke oldu. 

Amerika'yı 3 bin 363 tonluk altın rezervi ile Almanya izledi. IMF sahip olduğu 2 bin 814 ton altın ile listede üçüncü sırada yer alırken İtalya sahip oludğu 2 bin 451 ton ile dördüncü ve Fransa 2 bin 436 ton ile beşinci sırada yer aldı. 

Rusya 2,3 bin tonluk altın rezervi ile ilk beşe giren son ülke oldu. Türkiye ise sahip olduğu 583 tonluk altın alımı ile sıralamada yerini yüksellti ancak yine de ilk 10 içerisine giremedi ve 12. sırada yer aldı. 

Emlak365.com