Dünyaca Ünlü Alman Bankası Commerzbank'tan Kısa Vadede Ons Altın İçin Yeni Fiyatı Tahmini!

Altın piyasasında yükseliş hareketi sonrasında meydana gelen duraksamanın ardından gözler altın fiyatlarının ulaşacağı noktaya çevrildi.

Dünyaca Ünlü Alman Bankası Commerzbank'tan Kısa Vadede Ons Altın İçin Yeni Fiyatı Tahmini!

Altın piyasasında yükseliş hareketi sonrasında meydana gelen duraksamanın ardından gözler altın fiyatlarının ulaşacağı noktaya çevrildi. Koronavirüs salgınının ikinci dalgasının piyasalara etkisi merak edilirken bu durumdan altının faydalanıp faydalanamayacağı yatırımcılar tarafından öğrenilmek isteniyor. Commerzbank ekonomistlerinden Karen Jones altın fiyatları ile alakalı kısa vadeli tahminini açıkladı. Ons altın kısa vadede ne kadar olacak?

Altın piyasalarında büyük bir hareketlenme devam ediyor. 2.000 dolar seviyesine çıkan ve ardından bu seviyenin gerisine düşen ons altın, sınırlı bir yükseliş hareketi gerçekleştiriyor. Piyasalarda risk iştahının karışık bir seyir takip etmesi nedeniyle inişli çıkışlı bir grafik sergileyen altın piyasalarında net bir görüntü verilemiyor.ONS ALTIN YÜKSELİŞ TRENDİNDEBir önceki hafta ons altın yükselen kanal içerisinde kalmayı başararak yatırımcılarına güven vermişti. Ancak koronavirüs sürecinde hızlı yükseliş hareketinin uzağında kalmıştı bu hareketlenme. Buna rağmen ons altın yükselen kanalın alt bandından aldığı destek ile sınırlı düzeyde de olsa yükselişini sürdürdü.EKONOMİSTLERİN ONS ALTIN FİYAT BEKLENTİSİOns altın 2.075 dolar seviyesinden gerilerken bu trendin alt seviyelerde etkisini göstermesi ileyukarı yönlü kırılma gerçekleşmeye başladı. Bu nedenle ons altında yükseliş 2.000 dolar seviyesinedoğru başladı. Şu anda 1.967 dolardan işlem gören ons altın 1.981 dolar seviyesini kendisine ara hedef olarak belirledi. Bu ara hedefin aşılması durumunda ons altının fiyatlamasında grafik sert şekilde yukarıya doğru ilerleyecek.KAR SATIŞLARINA DİKKAT!Ons altının fiyatlarını en çok etkileyen hususlardan birisi de kar satışları oluyor. Uzmanlara göre 1.981 dolarlık ara hedefin gerçekleşmesi ve yukarı yönlü hareketin hız kazanması ile kar satışlarının gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda da ons altının 1.960 dolara kadar gerilemesi bekleniyor. Bu seviyeye gelinemsi durumunda ise ons altında 1.945 dolar noktasına kadar geri çekilmeler gerçekleşebilir.

COMMERZBANK'TAN KISA VADEDE ONS ALTIN FİYATI TAHMİNİAlmanya'nın dünyaca tanınmış büyük bankalarından olan Commerzbank'ın saygın ekonomistlerinden olan Karen Jones, ons altının kısa vadede varacağı noktaya dair değerlendirmelerde bulundu. Jones'e göre altın fiyatlarının artık yönünü yukarıya doğru çevirdi ve herhangi bir gerileme çok uzak ihtimal olarak değerlendiriliyor.Kısa vadede ons altının çıkacağı noktayı net şekilde açıklayan Karen Jones, “Ons altın şu anda yükseliş trendinin içerisinde bulunuyor. Değerli metalde bir geri çekilme beklenmiyor. Piyasa verileri bunu söylüyor. Kısa vadede ons altının 2.072 dolar seviyesine çıktığını göreceğiz. Bu aynı zamanda bir zirve hedeflemesidir. Bu süreçte 2.029 dolar seviyesinde bir direnç ortaya çıkacaktır. Ancak piyasaların risk iştahının azalması ile altına girişlerin artmasıyla gelecek destekle kısa vadede ons altının 2.072 dolara yükseleceğini göreceğiz.” dedi.ALTIN ÇEŞİTLERİNİN FİYATLARIKapalıçarşı altın piyasasına göre şu anda diğer altın çeşitlerinin fiyatlanması şu şekilde oluştu:Gram Altın: 465 TLÇeyrek Altın: 769 TLCumhuriyet Altını: 3.136 TLTam Altın: 3.079 TLYarım Altın: 1.539 TLEmlak365.com


Yorumlar (0)