Dünyaca Ünlü Analistten Dolar Düşüyor Uyarısı! 5 Büyük Yatırımcı Dolar'dan Kaçıyor

Dolar yatırımı yapanlar için dünyaca ünlü analistten önemli bir değerlendirme geldi.

Dünyaca Ünlü Analistten Dolar Düşüyor Uyarısı! 5 Büyük Yatırımcı Dolar'dan Kaçıyor

Dolar yatırımı yapanlar için dünyaca ünlü analistten önemli bir değerlendirme geldi. Dünyanın en büyük 5 ticaret şirketinden birinin patronu olan Warren Buffett dolardan kaçmaya başladı. Dolar kurunun diğer ülke para birimlerine göre değer kaybettiğini ifade eden analist dolar kurunun daha da değer kaybedebileceğini ifade etti.

Küresel piyasalarda en çok kullanılan para birimi olan dolar için yeni ekonomi süreci için değerlendirmeler geldi. 



Diğer ülke para birimleri ile dolar kurunun değer tablosunun incelendiği değerlendirmede büyük yatırımcıların dolar yatırımından kaçtığı öne sürüldü. İşte dolar kuruna ilişkin analist Max Keiser'ın değerlendirmeleri. 



BÜYÜK YATIRIMCILAR DOLAR KURUNDAN KAÇIYORLAR



RT sunucusu ve analist Max Keiser kendisine ait sosyal medya hesabından dolar kuru ve küresel ekonomi değerlendirmelerinde bulundu.



Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlarında dolar kurunun önümüzdeki süreçte nasıl bir yatırım aracı olacağına dair kendi görüşlerini açıklayan Keiser, büyük yatırımcıların hareketlerini aktardı. Dünyanın en önemli ticaret şirketlerinden birisinin başında bulunan Warren Buffett'ın dolar varlıklarını azalttığı öne sürüldü. 



RT sunucusu ve analist Keiser paylaşımında "Buffett'ın altın yatırımıyla birlikte Japonya'ya taşınması, ABD dolarından önemli ölçüde çıktığını doğruluyor," ifadelerini kullanırken Reuter haber ajansına göre ise Buffet konuya dair şu açıklamada bulundu. "Beş büyük ticaret şirketinin dünya çapında birçok ortak girişimi var ve muhtemelen daha fazlasına sahip olacaklar. Gelecekte karşılıklı fayda fırsatları doğabileceğini umuyorum."



Emlak365.com


Yorumlar (0)