Dünyaca Ünlü Yatırım Bankası RBC Capital Markets'ten Altın Piyasası Hakkında Yeni Rapor! Ons Altının Yeni Fiyat Tahmini Şok Edecek!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan RBC Capital Markets tarafından altın fiyatlarına yönelik yeni bir rapor hazırlandı. Hazırlanan raporda ons altının değerinin hangi seviyelere kadar yükselebileceğinin altı çizildi. Ünlü stratejistlerin çalışmalarının ürünü olan rapora göre ons altının 3.000 dolar seviyesini göreceği belirtildi.

Dünyaca Ünlü Yatırım Bankası RBC Capital Markets'ten Altın Piyasası Hakkında Yeni Rapor! Ons Altının Yeni Fiyat Tahmini Şok Edecek!

2020 yılında yıldızı zirveye çıkan altın piyasasında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Altın fiyatlarının yikseliş hızını arttırması neticesinde dünyanın ünlü finans kuruluşları altın fiyatlarına yönelik tahminlerini yine yükseltmek zorunda kaldılar. Birkaç ay önce ons altının 2.000 dolar seviyesini geçeceğini söyleyen tahminler gerçekçi bulunmazken şu anda bu seviye bir hedef olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmek üzere.

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ TAHMİNLERİ KATLANARAK ARTIYOR

Dünya finans piyasalarında söz sahibi olan kuruluşlar yaptıkları ons altına dair fiyat tahminlerinde artık çok daha yüksek seviyelerden bahsetmeye başladılar. Türkiye'de bazı ekonomistler altın fiyatlarının yükselmeyeceğini söyleseler de dünyada genel algı bunun tam tersi bir konumda bulunuyor.

Dünyanın çok sayıda ülkesinde şubesi bulunan ve şirketlerden hükümetlere kadar çok geniş bir yelpazede finansal danışmanlık yapan yatırım bankası RBC Capital Markets altın fiyatlarına yönelik yeni bir rapor hazırlattı. Kurumun usta stratejistlerinin hazırladığı raporda altın fiyatları ile alakalı olarak çok önemli veriler ve yorumlar yer aldı.

ONS ALTININ YENİ HEDEFİ 3.000 DOLAR OLDU!

RBC Capital Markets'in raporuna göre ons altının 3.000 dolar seviyesini görmesi bazı şartların gerçekleşmesi ile mümkün olacak. Küresel piyasaların koronavirüsün etkilerinden kurtulamaması durumunda altın fiyatşarındaki yükseliş devam edecek. Altın piyasasında boğa durum senaryosunun gerçekleşeceğini vurgulayan RBC Capital Markets uzmanları ons altının 3.000 dolara yükselişinin çok uzak bir hedef olmadığını belirttiler.

ALTIN FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞ DURMAYACAK!

Emtia Stratejisti Christopher Louney'in de değerlendirmelerine yer verilen raporda ünlü stratejist, “Ons altının fiyatlamasında çok kısa bir süre içerisinde 2.000 doların üzerine çıkılacağını piyasa verileri gösteriyor. Dünyada koronavirüs salgınının etkisini ortadan kaldıracak gelişmeler yaşanmazsa tüm piyasalarda gerileme olurken altın fiyatlarında yükseliş hareketi sürecek.” yorumunda bulundu.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELECEK?

RBC Capital Marketing'in raporuna göre yatırımcıların altına yönelişlerinde belirleyici olan gelişmeler özellikle belirtildi. Koronavirüsün sağlık alanındaki sonuçları, bu sonuçların ekonomik türbülans ortaya çıkarıp çıkarmayacağı ve aşırtı gevşek para politikalarının ne kadar daha devam edeceği gibi gelişmeler altın fiyatlarında büyük bir etki sahibi olması bekleniyor.

BÜYÜK YATIRIMCILARIN ALTINA OLAN İLGİSİ ARTACAK!

Altın piyasaının 2020'nin star varlığı haline geldiği tespiti yapılan RBC Capital Marketing raporunda altın fiyatlarının tahminlerinin yükseltilmesi ve ons altının yeni hedefi olarak 3.000 dolar seviyesinin belirtilmesi dünyadaki büyük yatırımcıların altına yönelişlerindeki hızın katlanmasına sebep olacağı belirtiliyor.

Emlak365.com