Dünyanın En Büyük BTC Madencilik Havuzu Satışa Çıktı!

Satın alım işlemi, Cayman Adalarında bulunan Blockchain Alliance Technologies Holding Company ile yapılan hisse değişim sözleşmesinin bir bölümü olarak geliştirildi.

Dünyanın En Büyük BTC Madencilik Havuzu Satışa Çıktı!
Satın alım işlemi, Cayman Adalarında bulunan Blockchain Alliance Technologies Holding Company ile yapılan hisse değişim sözleşmesinin bir bölümü olarak geliştirildi. Sözleşmede ise önemli detaylar yer alıyor. Sözleşme kapsamında ise BTC'nin madencilik faaliyetlerinin tamamı, 500 com’a devrediliyor. Bu süreç içinde 15 Nisan 2021 ya da birkaç gün öncesinde devrin tamamlanması bekleniyor.

Sözleşme Detayları

Sözleşme kapsamında, BTC madencilik havuzu, sene sonunda net bir işletme karı elde ederse 500 com, Blockchain Alliance’ye ek hisse sunacak. Aksi halde bir durumun gündeme gelmesi halinde diğer bir ifade ile BTC madencilik havuzu ayını mali yılda zarara girmesi halinde, 500 com, Blockchain Alliance tarafından alınan hisseleri geri alma hakkına sahip olacak.

BTC 2015 senesinde ilk olarak faaliyetlerine başladığında Blocktrail ismi ile piyasa yer alıyordu. 2016 senesinde şirket, Bitmain tarafından satın alınmıştı. İlerleyen süreçte ise BTC olarak yeniden kendini markalandırdı. BTC havuzu şuan toplam BTC madenciliğinde %10 payı ile yer alıyor.

Hisseler Geri Alınabilir!

Madencilik işlemlerinde önemli bir paya sahip olan BTC, madencilik faaliyetlerinin tamamını Alliance’ye devrettiğinde büyük bir servet miktarı bu firmaya geçiş yapacak. Bilindiği üzere madencilik havuzlarında yer alan BTC birimleri de merkeziyetsiz ağ üzerinden işlem görüyorlar. Bu devri işlemi ardından BTC’nin her hangi bir şirkete bağlı hale gelmesi, söz konusu değil.

Diğer yandan madencilik havuzunun Çinli çevrim içi spor bahis servisi sağlayıcısına ne kadar bir değer üzerinden satıldığı ise belirtilmedi. Şuan için sözleşme ve satın alma işlemleri gerçekleşmiş olsa dahi sözleşmede bir detay gündeme geliyor.

Eğer bir sene içinde BTC üretiminde kara geçilmez ise hisselerin geri alınma ihtimali bulunuyor. Bu detay bağlı olarak kripto para dünyasına henüz satış değeri hakkında bir bilgi sunulmadı. Bu haber Bitcoin madencilerinin gündemin yer alamayan bir gelişmeydi. Şimdi ise haber yakından takip ediliyor.
Yorumlar (0)