EKONOMİ

Dünyanın En Büyük Yatırım Bankası JP Morgan'dan Altın Piyasasını Şok Eden Rapor! 2020 Ve 2021 Altın Fiyatı Tahminleri Değişti!

Altın fiyatları hakkında dünyanın en büyük yatırım bankası olan JP Morgan tarafından yeni bir tahmin açıklandı. Eski tahminini güncelleyen dev banka altına yatırım yapanlara da kritik bir uyarıda bulundu. 2020 ve 2021 yılında altın fiyatları tahminlerini revize eden JP Morgan'ın öngörüleri altın piyasalarını şekillendirmesi bekleniyor. 2020 ve 2021 yılında ons altın ne kadar olacak?

Altın fiyatları hakkında dünyanın en büyük yatırım bankası olan JP Morgan tarafından yeni bir tahmin açıklandı. Eski tahminini güncelleyen dev banka altına yatırım yapanlara da kritik bir uyarıda bulundu. 2020 ve 2021 yılında altın fiyatları tahminlerini revize eden JP Morgan'ın öngörüleri altın piyasalarını şekillendirmesi bekleniyor. 2020 ve 2021 yılında ons altın ne kadar olacak?

Altın piyasasını çok derinden etkileyecek bir gelişme yaşandı. Dünyanın en büyük yatırım bankası olarak gösterilen JP Morgan tarafından altın fiyatlarına dair yeni bir rapor hazırlandı. Kamuoyuna duyurulan bu rapor altın piyasasında adeta şok etkisi yarattı. Altına büyük umutlarla yatırım yapanlar bu raporun ardından altın piyasasından çekilmeyi düşünmeye başladılar.

ALTIN FİYATLARI TAHMİNLERİ REVİZE EDİLDİ!

2020 yılının başından itibaren etkisi gösteren koronavirüs sürecinde yatırımcıların en büyük güvenli limanı olan altın piyasasında enteresan gelişmeler yaşanıyor. Bu süreçte taleplerin artması ile altın piyasasında fiyatlar hep yukarı yönlü hareket etti. Hatta ons altın 2.075 dolar seviyesine çıkarak son 9 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırım bankalarının altın fiyatlarının sürekli yükseleceğini belirten raporlar yayınlamaları ve piyasalarda risk iştahının bulunmaması nedeniyle yatırımcılar varlıklarını altın piyasasına sokarak güvence altına aldılar. Varlıklarını korumanın yanında ekstra olarak kar da elde eden yatırımcılar altın piyasasında ayrılmayı büyük risk olarak değerlendirdiler.

FİYATLAR 2021 YILINDA DA DÜŞECEK

Altın fiyatları normalleşme dönemin önce yükseldi ardından ise bir gerileme yaşayarak istikrarsız bir görünüme ulaştı. Bu görüntü yatırımcılar tarafından sürekli olarak bir sıçrama tahtası oluşturma olarak yorumlandı. Ancak son gelişmelerle beraber altın piyasasında ciddi bir panik havası yaşanmaya başlandı. Dünyanın en büyük yatırım bankası olan JP Morgan yayınladığı altın raporunda fiyatların düşüş trendine girdiğini ve bu düşüşün sadece 2020 yılında etkin olmayacağını hatta 2021 yılında da devam edeceğini duyurdu.

2020 VE 2021 ALTIN FİYATI TAHMİNİ

JP Morgan tarafından duyurulan son altın tahminlerine göre ons altının 2020 yıl sonu fiyatı 1.779 dolar olarak açıklandı. Daha önce yapılan tahmin ise 1.900 dolar seviyesindeydi. Bu tahmine göre altın fiyatları 2020’nin son çeyreğinde ciddi oranda düşüş gösterecek. JP Morgan bu tahminin yanında 2021 ons altın fiyatı tahminini de revize etti. Buna göre 2021 yılında ons altın 1.744 dolara gerileyecek.

ALTINA OLAN TALEP AZALMAYA BAŞLADI!

JP Morgan tarafından yapılan altın tahminleri yatırımcılar tarafından endişeyle karşılandı. Yine bu yatırım bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Eylül 2020’de altına olan taleplerde azalmaya başladığı ve bunun fiyatlara yansıdığı belirtildi. Dünyanın en önemli ekonomistlerinin imzasının bulunduğu altın raporunun altın piyasasından çıkışları hızlandırması bekleniyor. Şu anda ons altın 1.955 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

DİĞER DEĞERLİ METALLER İÇİN YENİ TAHMİNLER

JP Morgan altın fiyatlarının yanında diğer değerli metaller ile alakalı olarak da tahminlerini revize etti. Buna göre 2020 yıl sonunda gümüşün onsu 19,54 dolar, paladyumun onsu 2.227 dolar ve platinin onsu 897 dolar olacağı tahmin edildi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir