Düşmesi Beklenen Dolar için Ünlü Gazeteciden Sürpriz İddia! Mart'ta 10 TL Olacak

Dolar kuru son dönemlerde TL karşısında yaşadığı değer kaybı ile dikkat çekiyor. Yaz aylarında pandemi süreci ve düşük faiz politikası kapsamında 8.58 TL bandına çıkan dolar kuru, daha sonra kademeli olarak düşmüştü.

Düşmesi Beklenen Dolar için Ünlü Gazeteciden Sürpriz İddia! Mart'ta 10 TL Olacak
Dolar kuru son dönemlerde TL karşısında yaşadığı değer kaybı ile dikkat çekiyor. Yaz aylarında pandemi süreci ve düşük faiz politikası kapsamında 8.58 TL bandına çıkan dolar kuru, daha sonra kademeli olarak düşmüştü. 2021 yılında değer kaybı trendini koruyan dolar kuru son adımların ardından 7 TL bandının gerisine düşmüştü.

Bu süreçte dünyaca ünlü yatırım bankaları da dolar kuruna ilişkin değerlendirmelerini güncellediler. HCBC Bank son raporunda dolar kurunun yılsonunda 6.50 TL bandına gerileyeceğini ifade ederken ABD'li yatırım bankasından gelen raporda dolar kurunun 6.80 TL seviyesinde yılı tamamlayacağı öngörüldü.

DOLAR KURU İÇİN 10 TL İDDİASI

2021 yılının dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi olan Türk Lirasının bundan sonraki dönemde nasış bir seyir izleyeceğine ilişkin ise çok çarpıcı bir iddia geldi.  Milli Gazete'de yer alan habere göre Gazeteci Yazar Sabahattin Önkibar, dolar kurunu değerlendirdi.

Sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ile ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Önkibar, son videosunda dolar kurunun yukarı yönlü bir hareket gerçekleştireceğini iddia etti. Açıklamalarında tarih veriyorum diyerek dolar kurunun 10 TL bandına çıkacağını hatta bu seviyeyi aşacağını öne süren Önkibar, Dolar/TL değişimi için açıklanan 6.50 TL rakamlarını gerçekçi bulmadığını söyledi.

Dolar kurunun değer kaybına dair açıklamalarda bulunan gazeteci yazar, Merkez Bankası'nın yüksek faiz politikası nedeniyle dolar kurunun düştüğünü söyledi. Önkibar konuşmasının devamında yüksek faizle dolar kurunun bir müddet bu seviyede tutulabileceğini söyleyerek hiç arzu etmem lakin göreceksiniz dolar bir gece ansızın uçuşa geçecek, tahmininde bulundu. Dolar kurunda yaşanacak hareketin nedenini ise var olan fiyatın doğal değil yapay olduğunu ifade etti.

'Doğu Akdeniz, S-400 Başlıkları Mart İtibariyle Gerilecek'

Dolar Türk Lirası değişimini etkileyecek çok sayıda unsur olduğunu da ifade eden Önkibar Osman Kavala, S400, Suriye ve Doğu Akdeniz başlıklarını hatırlattı. Ünlü gazeteci konuşmasını ise "Bakın sıcak para Türkiye’ye gelerek dolar kurunu 8.50 TL’den 7 TL’ye indirdi ise çıkarken aynı şeyi tersinden mutlaka yapacaktır. Bunun anlamı 8.50 artı 1.5 TL eşittir 10 TL demektir. Diyeceksiniz ki neden 30 Mart tarihi. S400 ve Halk Bank davası gibi pek çok başlıkta ilişkiler o tarihle itibariyle gerilecek de ondan ” iddiaları ile tamamladı.

Emlak365.com

EDİTÖR NOTU: Dolar kuruna ilişkin iddialar haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.
Yorumlar (0)