Düşük Fiyata Araba Alma Yolu! Kamu Kurumları, Belediyeler ve Bankaların 2. El İlanları

Düşük ve uygun fiyata araba almak isteyenler için son dönemlerde çok fazla seçenek bulunmuyor. İkinci el sektöründe yaşanan artışlar kademeli olarak sürerken çok sayıda vatandaş yeni dönem arabaların banttan inmesini bekliyor. Fiyatların yüksek olduğu bu dönemde vatandaşlar için ek avantaj sağlayan taşıt kredisi faiz oranları da yükseldi. Hem araç fiyatlarının hemde taşıt kredisi faiz oranların yüksek olduğu bu dönemde diğer bir yöntem ise kurumların, bankaların ikinci el araba satış ilanları. Kamu kurumlarının araç satış ilanları nereden takip edilir? Bankaların araba satışlarında fiyatlar neden daha ucuz? Kurumların, bankaların ikinci el araba satış ilanlarına nereden ve nasıl başvuru yapılır? Tüm bu soruların yanıtları Emlak365'te.

Düşük Fiyata Araba Alma Yolu! Kamu Kurumları, Belediyeler ve Bankaların 2. El İlanları

Kamu kurumları, devlet birimleri, belediyeler, bankalar kendilerine ait olan gayrimenkulleri dönem dönem satışa çıkarırlar. 

Çeşitli elektronik ve diğer kanallar üzerinden duyurulan bu satış ilanları ihale usulü yapılır. İlk teklif fiyatları ise piyasa fiyatlarından daha düşük seviyede olur. Bu ilanlara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar ise ucuz, düşük ve uygun fiyata gayrimenkul alımı yapmış olurlar. 

KAMU KURUMLARI, BELEDİYELERİN 2. EL İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

Kamu kurumları, bu kurumların alt birimleri, bakanlık birimleri, belediye başkanlıkları, çeşitli il müdürlükleri gibi kurumlar tarafından yayımlanan ikinci el araba satış ilanları internet ortamında takip edilebilir. Vatandaşlar Resmi ilan portalı ve bu siteye benzer çok sayıda aracı kurumun sitesinden ilanlara ulaşabilirler. 

Yayımlanan ilan metinlerinde aracın ilk satışına dair muhammen bedeli, ihale tarihi, ihaleye katılacakların başvuru evrakları, başvuru tarihi ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler yer alır. 

Kamu Kurumlarının Bazı Araç Satışları 

Kamu kurumlarının araç satışları her dönem devam etmektedir. Bu kapsamda daha önceki dönemde yayımlanmış ve Ekim ayı içinde başvuru yapılabilecek çok sayıda ilan bulunuyor. Her yaş grubundan aracın yer aldığı bu duyurularda binek, ticari ve tarım aracı satışları yapılıyor. İşte bu satışların bazıları;

BANKALARIN İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞLARI

Yukarıda yer alan kamu kurumlarının araç satış ilanlarının dışında devlet bankaları başta olmak üzere çok sayıda banka da araba satışı yapılıyor. 

Bankaların araç satışları da ihale usulü gerçekleştiriliyor. Bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar ilanlara, satış duyurularına bankaların resmi sitesinden ulaşabiliyorlar. Kendilerine uygun bir araç bulunması durumunda ise vatandaşlar başvurularını bankalara bildiriyorlar.

Ziraat ve Vakıfbank'ın Satılık Araç Listesi

BANKALARIN SATILIK ARAÇLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Bankaların satılık araçları için başvuru yapacak olan vatandaşlar iki şekilde başvuruda bulunabilirler. Birincisi bankaların internet sayfalarında yer alan satış duyurularını inceleyenler kendilerine uygun arça bulmaları durumunda banka şubelerine girerek başvuru yapabilirler. İkinci yöntem ise bankanın internet bankacılığı üzerinden başvurularını bildirmek.

Emlak365.com