Düşük Limitli Kredi Kartlarında Limit Nasıl Artırılır? Yapmanız Gerekenler

Pandemi sürecinde değişen alışkanlıkların başında kredi kartları geliyor.

Düşük Limitli Kredi Kartlarında Limit Nasıl Artırılır? Yapmanız Gerekenler
Pandemi sürecinde değişen alışkanlıkların başında kredi kartları geliyor. Pandemiden önceki sürece bakıldığında kredi kullanım oranları belli bir seviyenin üzerinde değildi. Ancak salgın nedeniyle vatandaşların önemli bir kısmı kredi kartı kullanımlarına yöneldiler. Nakit kullanımının yerini alan kredi kartları için en önemli sorunların başında ise limitler geliyor.

KREDİ KARTI LİMİTLERİNİN ARTIRILMASI İÇİN NELER YAPILMASI GEREKİYOR?

Kredi kartı kullanan vatandaşların büyük bir kısmı yüksek limitle kredi kullanımı talep ediyor. Bu kapsamda olabilecek en yüksek limitle kart talep eden müşterilerinin bu istekleri ise bankalar tarafından belirli standartlar çerçevesinde inceleniyor. Müşterilerin bankacılık işlemleri, gelir durumları kredi kartı limitlerinin yükseltilmesi için uygunda bankalar taleplere olumlu yanıt veriyorlar. Ancak ödemelerinde sorun yaşayan, düzenli geliri olmayanlar için ise bu onay verilmiyor.

Aylık belirli bir gelire sahip olan vatandaşlar ise kredi kartı limitlerini olabilecek en yüksek seviyeye nasıl çıkabileceklerini merak ediyorlar. Bizlerde müşterilerin kredi kartı limitlerini artırmaları için yapabilecekleri yöntemlerin bazılarını aktarıyoruz.

Kredi Kartı Limitlerini Yükseltmek için Yapabileceğiniz İşlemler

Müşterilerin ilk bilmeleri gereken husus, kredi kartı limitlerinin hangi koşullara bağlı olarak belirlendi. Bu koşulların geliştirilmesi durumunda ise limit artırım talebi onaylanır. Bankalar öncelikle müşterilerinin aylık gelir durumlarına ve düzenli, uzun süreli çalışıyor olmaları durumuna göre kredi kartı sağlarlar. Aylık gelir tutarı ne kadar yüksek ise müşterilerin kullanabilecekleri kredi kartı o kadar yükselir. Ayrıca bankalar müşterilerin daha önceki bankacılık işlemlerine, borç ödeme alışkanlıklarına bakarak limit tutarını yükseltirler.

Bankalar ayrıca müşterilerin borç ödeme yapmaları durumunda kredi kartı limitlerini artırırlar. Müşterilerin altın hesabı, vadeli mevduat hesabı olması durumunda da kredi kartı limitleri yükseltilir. Kredi kartı limitini yükseltmek isteyen müşteriler bankaların mobil uygulamaları, ATM'ler, telefon bankacılığı veya bankaların web siteleri üzerinden limit artırımı talebinde bulunabilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)