Düşüş Trendi Bitti Mi? Tepetaklak Olan Gram, Çeyrek Altın Fiyatı, Dolar ve Euro Kuru Yükselişe Geçti

Geride bıraktığımız hafta içerisinde yatırımcısına büyük şok yaratan dolar kuru ve altın fiyatları 8 Şubat 2021 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününe yükseliş yönlü başladı.

Düşüş Trendi Bitti Mi? Tepetaklak Olan Gram, Çeyrek Altın Fiyatı, Dolar ve Euro Kuru Yükselişe Geçti

Geride bıraktığımız hafta içerisinde yatırımcısına büyük şok yaratan dolar kuru ve altın fiyatları 8 Şubat 2021 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününe yükseliş yönlü başladı. Dolar kuru, Euro kuru, gram altın fiyatı, çeyrek altının fiyatları yükselişe geçti. Peki, düşüş trendi bitti mi, yükseliş başladı mı, başlayacak mı?

Piyasalar koronavirüs salgını ve mutant virüs haberleri ile büyük dalgalanmalar yaşamaya devam ederken 8 Şubat 2021 Pazartesi günü haftanın ilk açılış fiyatları yukarı yönlü gerçekleşti. Hem döviz kuru hem de altın fiyatları yeni haftaya yükseliş yönlü başladı. Özellikle de geride kalan hafta içerisinde sürekli olarak aşağı yönlü hareket eden fiyatlamalar yatırımcıları tedirgin etmiş, piyasalarda büyük çöküş senaryoları çok daha yüksek sesle dile getirilmeye başlanmıştı. 8 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ GÜNÜ DOLAR/TL'DE YENİ HAFTANIN İLK RAKAMLARI! 1 DOLAR KAÇ TL OLDU?Yeni haftanın ilk açılış fiyatlarında ibre yukarıyı gösterirken renkler de uzun bir aradan sonra ilk kez yeşile döndü. Dolar kuru 8 Şubat 2021 Pazartesi gününe yükseliş eğilimli başladı. Dolar kuru alış 7,0638 TL seviyesini görürken satış seviyesi ise 7.0693 TL olarak gerçekleşti. Euro kuru da yükseldi. Euro kuru alış 8,5070 TL alış ve 8,5148 TL satış fiyatı ile bir önceki kapanış fiyatına göre küçükte olsa yükseliş gösterdi. 

8 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ GÜNÜ GRAM ALTIN, ÇEYREK ALTIN FİYATLARI, ALTIN BUGÜN NE KADAR, KAÇ TL OLDU?Altın fiyatları da yaşamış olduğu büyük düşüşün ardından haftanın ilk işlem gününe yükseliş eğilimli başladı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.814,76 dolar seviyesine yükselirken satış fiyatı ise 1.815,11 dolar olarak gerçekleşti. İç piyasada ise gram altın alış fiyatı 411,88 lira ve satış fiyatı 411,96 lira olarak işlem görüyor. Çeyrek altının alış fiyatı 671 TL olurken satış fiyatı ise 684 lira olarak belirlenmiş durumda. ALTIN FİYATLARI VE DOLAR KURU NE OLUR, UZMAN YORUMLARI NELER?Konu hakkında değerlendirmede bulunan InvestAZ Araştırma MüdürüYusuf Topçu değerli madenler piyasasında son derece sert bir düzeltme hareketi yaşandığını belirterek ABD senatosu tarafından görüşülen 1.9 trilyon değerindeki mali destek paketi müzakerelerinde sona gelindiğini belirterek altın fiyatları için böyle bir ortamda daha fazla düşüş beklenemeyeceğini dile getirdi. Türk Lirası'nın ise değer kazancını koruduğunu belirten Topçu gram altın üzerindeki bu baskı nedeniyle kısa vadade 2020 yılında olduğu gibi güçlü bir yukarı yönlü hareket beklemediklerini dile getirdi. Emlak365.com

Yorumlar (0)