E-Devlet 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Koronavirüs salgınının çalışma hayatını olumsuz etkilemesinden dolayı ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.100 TL sosyal yardım parası veriliyor. Peki 1.100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1.100 TL sosyal yardım kimlere verilecek? E-devlet 1.100 TL sosyal yardım başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

E-Devlet 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Türkiye'de koronavirüs salgını ekonomik hayatı oldukça olumsuz etkiledi. Özellikle günlük kazançları olan ve bazı sektörlerde çalışan vatandaşlar ile halihazırda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar çok ciddi bir ekonomik sorunun içerisine düştüler. Bunun biraz olsun önlenebilmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL sosyal yardım parası verilmeye başlandı.

1.100 TL SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLECEK?

Aileve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlara hane başı olmak üzere yapacağı 1.100 TL sosyal yardım ödemelerine dair büyük bir merak yaşanıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar bu sosyal yardım paralarının kimlere verileceğini ve kendilerinin bu parayı alıp alamayacağını araştırıyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ile bu sosyal yardımların karşılığı olan 1.100 TL'nin kimlere ödeneceği belirlendi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 1.100 TL sosyal yardımın yine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardım programlarından yararlandırılan vatandaşlara verileceği bildirildi. Yani çeşitli sosyal yardımları alan vatandaşlar 1.100 TL pandemi destek yardımını da alabilecekler. Bu sosyal yardımlar hane başı ödenecek. Bir evden yalnızca 1 kişi 1.100 TL ödeme alabilecek.

1.100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bilgilendirmelerine göre 1.100 TL sosyal yardım başvurusu alınmayacak. Geçtiğimiz yıl 1. faz ve 2.faz 1.000 TL sosyal yardım ödemesi alan vatandaşlara başvuru yapmaksızın bu ödemeler teslim edilecek. 1.100 TL sosyal yardım parası alacak olan vatandaşlara kısa bir süre içerisinde paraları teslim edilecek. Ancak 3. faz 1.000 TL sosyal yardım başvuruları devam ediyor. E-devlet üzerinden başvuru yapacak olan o vatandaşlara da 1.100 TL sosyal yardım ödemesi verilecek. Bunun hakkında ilerleyen günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kapsamlı bir açıklama yapacağı bildirildi. 

E-DEVLET 1.100 TL SOYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapacağı vatandaşlar bu ödemelere ilişkin sonuçları nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bu vatandaşlar TC kimlik numaraları ve şifreleri ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hmetler Bakanlığı'nın hizmte menüsündeki “Sosyal Yardım Ödemeleri” hizmetine tıklayarak 1.100 TL sosyal yardım ödemelerine ilişkin durumlarını görebilecekler.

Yorumlar (3)
kerem güzel 2 ay önce
destek almak istiyorum
İkramdemir 1 ay önce
Çok zor durumdayım çalışmıyorum Oğlum asker yeni bursa ya taşındım kiradayım eve ekmek götüremiyom lütfen desteklerinizi bekliyorum
Gecim icin Rizk nerde 1 ay önce
8 aydir issizim ve istifa ettirilerek is hakkima son verildi. Issizlik maasi alamadim. 10 ayda pandemi destek basvurusuna muracaatta bulundum halen degerlendirme asamasinda diye bilgi var. Bekarim colugum cocugum yok. Anne baba yaninda 8 aydir yasiyorum. Zor evet 33 yasinda anne babanin eline bakmak. Evli olupta coluk cocugum olsaydi ve daha sosyal destek almasaydim intihar ederdim. Ama degilim. Cok sukur diyorum evet o duruma dusmedim diye ama yinede olanlara Allah yardim etsin insanoglu etmiyor