Ekonomi Paketi Açıklanıyor! Bankalara Kredi ve Kart Borcu Olanlara Yeni Borç Yapılandırma Müjdesi Mi Geliyor?

Tüm Türkiye'nin ve finans sektörünün merakla beklediği yeni ekonomi paketinin detayları basına sızdırıldı.

Ekonomi Paketi Açıklanıyor! Bankalara Kredi ve Kart Borcu Olanlara Yeni Borç Yapılandırma Müjdesi Mi Geliyor?
Tüm Türkiye'nin ve finans sektörünün merakla beklediği yeni ekonomi paketinin detayları basına sızdırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ekonomi kurmayları tarafından Cuma günü açıklanması beklenen yeni paketin detayları basına sızdırıldı.

BANKALARA İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ BORCU OLANLARA YENİ YAPILANDIRMA MÜJDESİ Mİ GELECEK?

Hatırlanacağı üzere 2020 yılında koronavirüs salgını nedeni ile bankalara ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borcu olan kişilere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alınan tavsiye kararı ile borç erteleme imkanı sunulmuştu.

Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Cuma günü açıklanması beklenen ekonomik reform paketi biri kamuda tasarruf önlemleri diğeri ise borç öteleme olmak üzere iki ana ayak üzerinde yükselecek. Kamu yatırımları olmak üzere pek çok alanda tasarruf tedbiri hayata geçirilecek ve kamuda kemer sıkma kararları uygulamaya alınacak.BANKA BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKANI SUNULACAK MI?

Hatırlanacağı üzere hükümet tarafından yapılan düzenleme ile kamu alacaklarına yapılandırma imkanı sunulmuştu. Yapılan yeni düzenleme ile vergi ve SGK borçlarına yapılandırma imkanı sunulmuş, biriken borçları taksitle ödeme imkanı sunulmuştu.

Cuma günü açıklanacak olan yeni ekonomi paketi ile kamu alacaklarına yapılandırma konusunda da ek taksit imkanı sunulacak. Yapılandırma imkanından yararlanan kişiler için ilk taksit ödemesi Mart ayında başlarken yeni ekonomi paketinde bu uygulamanın hayata geçirilmesi durumunda bu ödemeler Haziran ya da Temmuz ayına ertelenecek.BANKALARA BORCU OLANLARA MÜJDE 2021 DUYURUSU YAPILACAK MI, İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ BORCU İLE KREDİ KART BORÇ YAPILANDIRMASI İÇİN İKİNCİ ŞANS SUNULACAK MI?

Son açıklanan verilere göre bankaların batık kredi miktarları rekor seviyelere ulaşırken ekonomide yaşanan dalgalanmayı olumsuz etkilememesi adına yeni adım atılacak.

Bankaların batık kredi miktarını arttırmamak için bankalara yönelik yeni bir kredi borç yapılandırması gündeme geldi. Pakette yer alması beklenen düzenlemenin kredi kart borcu ve bankalara kredi borcu yapılandırma kapsamında ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borçlarını da kapsayıp kapsamayacağı Cuma günü belli olacak.
Yorumlar (0)