Ekonomist Demirtaş'tan Ekonomide Fırtına Uyarısı! Zam Yağmuruna Hazır Olun

Ekonomide yaşanan hareketli sürece ilişkin ekonomist Özgür Demirtaş'tan açıklama geldi. Demirtaş konuşmasında yeni zam haberleri gelebileceğine dair uyarıda bulunarak zam yağmuruna hazır olun ifadelerini kullandı.

Ekonomist Demirtaş'tan Ekonomide Fırtına Uyarısı! Zam Yağmuruna Hazır Olun
Dolar kurunda yaşanan sert hareketlenmeler ekonomiyi vurmaya devam ediyor. Dolar kurunun 7.20 TL bandından bir anda 8.00 TL üzerinde çıkması ve ardından bu rakamın 8.40 TL bandına ulaşmasının ardından ekonomistlerden korkutan açıklamalar gelmeye başladı.

Bu kapsamda yapılan değerlendirmelerden bir tanesi de sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımlar ile dikkat çeken ekonomist Özgür Demirtaş oldu.

PİYASALARDA DOLAR ETKİSİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Mart 2021 PPK toplantısı sonrasında, kurumda görev değişikliği yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesinde, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alındığı duyuruldu. Bu karar kapsamında bu makama eski bir milletvekili olan Şahap Kavcıoğlu getirildi.

Cuma günü yayımlanan bu karar sonrasında ise dolar kuru yükselmeye başladı. Pazar gecesi Asya piyasalarının açılmasıyla dolar kuru 8.21 TL'den işleme başladı, daha sonra bu seviye 8.40'ın üzerinde çıktı. Geçtiğimiz haftanın tamamında hissedilen bu kararın etkileriyle dolar kuru 7.80 TL bandına kadar düşmüş olsa da sonra yeniden yükseldi.

'ZAM FIRTINASINA HAZIR OLUN' UYARISI

Dolar kurunda yaşanan bu sert yükselme hareketleri enflasyon oranlarını doğrudan etkiliyor. Son günlerde hissedilen fiyat artışlarına ilişkin ise ekonomistlerden açıklamalar da gelmeye başladı.

Özgür Demirtaş, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında bundan sonraki sürece ilişkin görüşlerini açıkladı. Demirtaş paylaşımında vatandaşların zam yağmuruna hazır olmaları gerektiğini ifade etti.Güncel Dolar Kuru 

Dolar kuru son olarak haftaya 8.00 TL'nin üzerinde başladı. Haftanın ikinci işlem günü sonunda yükselme trendini devam ettiren dolar kuru gün içerisinde 8.42 TL bandına çıkmış olsa da şu sıralar ise 8.32 TL bandında yer alıyor.
Yorumlar (0)