Ekonomist Özgür Demirtaş Güvenli Kripto Para Yatırımı İçin Soğuk Cüzdan Önerdi

Kripto para piyasalarında yer almak isteyen Türk yatırımcılara ünlü Türk ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'tan uyarılar geldi. Özgür Demirtaş kripto para piyasalarında güvenli bir şekilde yatırım yapmanın yolunu açıkladı. 

Ekonomist Özgür Demirtaş Güvenli Kripto Para Yatırımı İçin Soğuk Cüzdan Önerdi

Türkiye'nin en ünlü ekonomistleri arasında yer alan Prof. Dr. Özgür Demirtaş kripto para piyasaları hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Daha önce yaptığı açıklamalarla büyük bir ses getiren  Özgür Demirtaş son günlerde güncel bir konu haline gelen kripto para piyasalarının güvenirliliği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

KOLAY YOLDAN ZENGİN OLMAK İSTİYORLAR

Kripto para piyasalarında yatırım yapmak isteyenlerin çok cidid bir kısmının kolay yoldan zengin olmak istediklerini söyleyen Özgür Demirtaş, “Bu piyasalarda yer alan yatırımcıların ciddi bir kısmı kolay yoldan zengin olmak istiyorlar. Yatırım yapmak ve varlıklarını çoğaltmak yerine tercihlerini al-sat yapmaktan yana kullanıyorlar. Bu şekilde varlıklarını geliştirmek istiyorlar. Paralarını bu yatırımcılar kripto para borsalarında tutuyorlar. Aslında borsada kripto para tutulmaz. Böyle bir uygulama doğru değildir. Son olarak ise iki üç mankenin veya onun bunun yaptıkları reklamlardan ve reklam yüzlerinden çok ciddi şekilde etkilenip yatırım kararı verebiliyorlar.” dedi.

KİMSEDEN YATIRIM TAVSİYESİ ALMAYIN

Türkiye'de kripto para borsaları aracılığı ile yaşanan bazı olumsuz gelişmeleri üzücü bulduğunu söyleyen Özgür Demirtaş, “Türkiye'deki bir borsada olan hırsızlık haberleri iddiası çok üzücü bir durum. Her zaman söylediğim bir konu yine doğrulanıyor. Kimseye güvenerek yatırım yapmayın. Kimseden yatırım tavsiyesi almayın. Yatırım tavsiyesi verecek olanlar biliyor olsalar kendileri yatırım yaparlar. Firmaların reklam yüzlerine de inanıp kanmayın.” şeklinde konuştu.

SOĞUK CÜZDAN KULLANIN

Kripto para yatırımı yapmak isteyenlere bir de yol öneren Özgür Demirtaş, “Türkiye'de kripto para yatırımı yapmak isteyenler olacaktır. Bu dünya ekonomisinin bir gerçeği haline dönüştü. Ben yatırım yapın veya yapmayın demiyorum. Ancak kripto para yatırımı yapacaksanız merkezi borsaları kullanmayın. Soğuk cüzdan kullanıp kripto para yatırımı yapın. Bu şekilde kandırılmaya karşı önlem almış olursunuz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)