Ekonomist Selçuk Geçer: Kazan Kaynıyor, Dolar ve Altın Isınıyor, Sakin Olan Kazanacak, Gram Altın ve Kur Kısa ve Uzun Vadede Yükselecek!

Dolar kuru ve altın fiyatları yukarı yönlü hareketleri ile yakından takip edilirken yorumları ile dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer son videosu ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ekonomist Selçuk Geçer: Kazan Kaynıyor, Dolar ve Altın Isınıyor, Sakin Olan Kazanacak, Gram Altın ve Kur Kısa ve Uzun Vadede Yükselecek!

Dolar kuru ve altın fiyatları yukarı yönlü hareketleri ile yakından takip edilirken yorumları ile dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer son videosu ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Selçuk Geçer You Tube kanalı üzerinden yayımladığı son videosu ile yeni altın yorumu ve dolar kuru tahmini ile yine çok konuşulacak rakamlar açıkladı. Selçuk Geçer gram altın yorumları ile 500 lira bandının aşılacağını iddia ederken, dolar kuru tahmini ile yine büyük bir çıkışa imza attı. İşte çok konuşulacak o teknik analiz ve rakamlar!

Ekonomist Selçuk Geçer dolar kuru ve altın fiyatları hakkında yeni değerlendirmesine yer verdiği son videosunu yayımladı. Altın fiyatları ve dolar kuru için kısa vadeli tahminlerini söyleyen Selçuk Geçer dolar kuru için 7.80 TL ve gram altın için ise 576 lira rakamlarını telaffuz etti. EKONOMİST SELÇUK GEÇER: GRAM ALTIN KISA VADEDE 576 TL, UZUN VADEDE 800 LİRA OLACAK! Sürekli olarak tahminlerinde yüksek fiyatlar telaffuz etmesi ile adından söz ettiren Ekonomist Selçuk Geçer yayımlamış olduğu son videosunda "Altın fiyatlarında yaşanan düşüş sonrası bazı üfürükçüler yine sahneye çıkacak. Gram altın 300 liraya, 200 liraya düşecek diyecekler. Bu dönemde sakin kalmayı başaranlar kazanacaklar. Çünkü hep gördük bunu. Bu hareketler dolar kuru ve altın fiyatları için sert yükselişler öncesinde yaşanan hareketlenmeler. Geri çekilmeler altının ve doların çok daha yukarıya çıkması için yapılan hazırlık dönemleridir. Göreceksiniz altın 576 liraya gidecek, gram altından bahsediyorum. Öbür taraftan doları da 6,80 lira seviyesinde göreceğiz. Kısa vade içerisinde. Orta vadede ise altının 800 lira üzerine çıkacağını göreceğiz. Borsa yükselecek, altın düşecek, dolar çökecek. Bunlar hep boş işler. Altın neden 576 lira olacak, dolar 6,80 liraya gidecek bunları açıklayacağım. 

ALTINDA YOĞUN KAR SATIŞI BASKISI OLUŞTU! Altın fiyatlarında zaten böyle bir kırılma yaşanacağını daha önceden söylemişti. 1860 dolar seviyesine kadar düşebileceğini ben zaten önceki videolarımda söylemiştim. Bakın şu anda 1940 dolar seviyelerine kadar çekildi. Ben size 1800 dolar seviyesine kadar çekilebilir diyorum. Bu seviyeye kadar düştükten sonra başlayacak olan çıkışta geri dönüş olmayacak. Altında ilk hedef 2 bin 300 dolar olacak. Dolar kurunda da hedef 7,80 lira olacak. Ons altın fiyatı ve dolar kuru üzerinden hesaplama yaparsanız gram altının fiyatının bu durumda 576 lira olacağını göreceksiniz. 1800 dolar seviyesine gittiğinde dolar bu seviyede kalırsa, ki doların bu seviyede kalması imkansız altının onsu geri çekilse dahi doların yükselmesi ile gram altın kendisini sabitleyecek. GRAM ALTININ FİYATI KISA VADEDE 576 TL OLACAK! Sürekli olarak yükselen bir piyasa yoktur zaten. Gram altında yaşanan dalgalanma ve dengelenme sonrasında gram altın 576 TL olacak. Uzun süre 1860 dolar seviyesini zorlayan ons altın bu seviyeyi kırdıktan sonra sizlere 2 bin doları göreceğini, ardından da bir geri çekilme yaşanacağını sizlere söylemiştim. Altının onsu bir hafta daha bu seviyede tutunabilseydi geri çıkış daha kısa sürede yaşanabilirdi. Bu sağlıklı geri çekilme ve kendisine 1900 hatta 1800 dolarla oluşturacağı zemin ile kendisine yeni bir yukarı yönlü hareket oluşturacak ve bir daha bu seviyeye düşmemek üzere 2 bin 300 dolara ulaşacak. 

SAKIN ELİNİZDEKİ ALTINI, DOLARI BOZDURMAYIN! Peki bu durumda ne yapacaksınız. Asla panik olmayacak, bekleme sürecine geçeceksiniz, sakinliğinizi koruyacaksınız. Sakin olmayı başaramazsanız kaybederseniz. Boş yere kendinizi gece yarılarına kadar uykusuz bırakmayın. Elinizde dolar varsa, altın varsa sakın elinizdeki enstrümanınızı bırakmayın. Bu dönemde sakinliğini koruyanlar kazanacaklar. Kendinizi paniğe sevk etmeyeceksiniz, panikle hareket etmeyeceksiniz. Her gün kazanayım derseniz çok daha fazlasını kaybederseniz. Hiç bir finansal enstrümanı en dip noktadan alıp, en üst seviyeden satabilirsiniz. Elinizdeki altınızı yüksekten alsanız ve şu anda zararda gözükseniz dahi bunu bozdurmadıktan sonra hiçbir riski yok. DOLAR UZUN VADEDE NEDEN YÜKSELECEK?Amerika'da açıklanan ekonomik verilerle enflasyon sorunu tırmanıyor. FED bir yerden sonra mecburen faiz artışına izin vermek zorunda kalacak ki bu da bizimde içerisinde yer aldığımız gelişmekte olan ülkeler için dolar maliyetinin artması ve kurun yükselmesi anlamına gelecek. İç piyasada ise yaşanan ekonomik gelişmeler kademeli çıkışa izin verilmesini zorunlu hale getirdi. Artık dolar kurunda kademeli çıkışa mecburen izin verilmesi gerekiyor" dedi. Emlak365.com


Yorumlar (0)