Ekonomist Selçuk Geçer'den Yeni Değerlendirme! Altın Ve Dolar Fiyatları Yükselecek Mi?

Türk ekonomisinde doların yükseliş hareketi ve altın fiyatlarındaki değişimler vatandaşın bir numaralı gündemi haline geldi.

Ekonomist Selçuk Geçer'den Yeni Değerlendirme! Altın Ve Dolar Fiyatları Yükselecek Mi?

Türk ekonomisinde doların yükseliş hareketi ve altın fiyatlarındaki değişimler vatandaşın bir numaralı gündemi haline geldi. Hem dolardaki hem de altındaki fiyatlamanın ilerleyen günlerde ne şekilde gerçekleşeceği en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer Altın ve dolar fiyatlarındaki beklentilerini açıkladı. Altın ve dolar ne kadar olacak?

Türkiye'de vatandaşın en önemli gündemi haline gelen altın ve dolar fiyatları ile alakalı olarak ünlü ekonomist Selçuk geçer değerlendirmelerde bulundu. Hem altında hem de dolarda yükseliş hareketinin sürmesini beklediğini söyleyen Selçuk Geçer vatandaşlara ilerleyen günler için önemli ipuçları verdi.ONS ALTIN VE GRAM ALTIN YÜKSELECEK!Genel bir ekonomi tablosu değerlendirmesi yapan Selçuk Geçer, “Altının onsu 1980 doların üstünde. Burada kalıcı olduktan sonra 2.000 doların üzerine çıkacak. Ardından da altının onsu sırasıyla 2.300 dolar ve 2.500 dolar seviyesine çıkacak. Buna bağlı olarak gram altındaki yükseliş de sürecek. Dolar kurunun şu anda 7,40 TL'ye dayanmış olması ve bu hafta içerisinde büyük bir ihtimalle 7,80'i görecek olmasıyla gram altındaki yükseliş hareketi büyük bir hız kazanacak. Gram altın kendisini 500 TL'nin üzerine atacak ve bir daha da 400'lü seviyeleri görmeyecek.” dedi.YABANCILARIN BORSADAN ÇIKIŞI DOLARIN DİRENCİNİ ARTTIRIYOR!Türkiye'de ekonomik gelişmelerin doların direncini arttırdığını söyleyen Selçuk Geçer, “Hem altın hem de dolar hedeflerine kitlenmiş durumdalar. Türkiye'deki riski gören yabancıların yatırım için buraya gelme ihtimali her geçen gün azalıyor. Borsadaki yabancıların çıkışlarının devam etmesi doların direncini arttırıyor.” ifadelerini kullandı.YIL SONUNDA DOLAR 9 TL'NİN ÜZERİNE ÇIKACAK!Dolar hakkında fiyat değerlendirmesi yapan Selçuk geçer, “Dolar şu anda 7,40 TL seviyesinde işlem görüyor. Doların yeni hedefi 7,60 TL ve 7,80 TL olacak. 7,80 TL seviyesi kırıldıktan sonra yeni hedef 8,20 TL olacak. Dolar rekor üzerine rekor kırmaya devam edecek. Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar beklentisi 7,34 TL'nin tamamen hikaye olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin bu kadar ekonomik sorunu varken doların bu seviyelerde tutulma ihtimali bile yok. Yıl sonunda büyük ihtimalle 9 TL'nin üzerine çıkmış bir dolar kurunu göreceğiz. Deniz bitti kara göründü. Türkiye'de para kalmadı. Pandeminin ikinci dalgası koptuğu an Türkiye ekonomisi dünyaya bağlı olarak büyük bir krizin içerisine girecek. Tüm bunlar dolar üzerindeki yükseliş baskısını arttıracaktır.” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE EKONOMİSİ UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR!Türk ekonomisin sorunlarına da değinen Selçuk Geçer, “Türkiye vergileri yükselttikçe vergi toplama oranını düşürüyor. Vergi toplanamadığı için ve harcamalar arttığı için bütçe açıkları katlanarak büyüyor. Sonbaharda tüm bu sıkıntılar artacak. Yeni vergiler, yeni zamlar gelecek. Alım gücümüz daha da azalacak. Bu şekilde bütçe açığı varken Temmuz ayında konut satışlarının artışı ile övünüyorlar. Artar tabiki bankaları zarara sokarak bunu yapabilirsiniz. Ağustos rakamları nasıl gelecek. Asıl tabloyu orada göreceğiz. Bu verilen krediler 2021'de batık kredi haline geldiğinde bankacılık sektöründe neler yaşanacak? Türkiye ekonomisi büyük bir uçuruma sürükleniyor.” dedi.ALTININ ONSU YIL SONUNDA 2.500 DOLARI GEÇECEK!Altın fiyatlarındaki yükselişin devam edeceğini söyleyen Selçuk Geçer, “Dünyadaki siyasi, ekonomik gelişmeler değerlendirildiğinde altındaki yükselişin devam edeceğini görüyoruz. Çok sayıda kuruluş altın ile alakalı olarak öngörülerini yukarıya doğru revize etmeye devam ediyor. Bence altının ons fiyatı 2020 yılının sonunda 2.500 doları görebilir. 2021 yılında ons altında 4.000- 5.000 doları konuşabiliriz.” ifadelerini kullandı.EURO 10 TL'Yİ ZORLAYACAK!Doların ve euronun yükseliş hareketine değinen Selçuk Geçer, “Sadece bir pandemi riski yok. Doğu Akdeniz kaynıyor. Herkes orada bir pay sahibi olmaya çalışıyor. Büyük bir enerji savaşının alt yapısı hazırlanıyor. Dolar 7,80 TL'ye emin adımlarla ilerliyor. Normal koşullarda dolar 8,20'ye doğru ilerleyecek. Anormal koşullar olursa doları 13,14 TL olarak görebiliriz. Bu olursa kimse şaşırmasın çok zor bir ihtimal değil. 7,80'in üzerine giden bir dolar olduğunda 10 TL'yi zorlayan bir euro göreceğiz.” şeklinde konuştu.KORONAVİRÜS AŞISININ BULUNMASI ALTIN FİYATLARINI DÜŞÜRÜR MÜ?Koronavirüs aşısının bulunmasının altın fiyatlarını düşüreceği fikrine katılmadığını söyleyen Selçuk Geçer, “Koronavirüs aşısı bulundu Rusya seri üretime başladı ve altın tepetaklak olacak diyenler olabilir. İsteyenler onların verilerine göre hareket edebilirler. Benim gördüğüm veriler bunu desteklemiyor. Altın rekor üzerine rekor kırmaya devam edecektir. Yatırım yapmak isteyenler her iki görüşü de değerlendirerek hareket edeceklerdir.” dedi.Emlak365.com


Yorumlar (0)