Ekonomistler İkiye Bölündü! Altın Fiyatları Düşecek Mi Yoksa Yükselecek Mi?

Altın fiyatlarında gerçekleşen istikrarsız fiyatlama uzmanları ikiye böldü. Bazı uzmanlar altın alımı için mevcut seviyenin büyük bir fırsat olduğunu ifade ederken diğer uzmanlar ise altın fiyatlarının düşeceğini ve altın alımları için beklenmesi gerektiğini ifade etmeye başladılar.Altın piyasasında oldukça hareketli bir süreç yaşanıyor.

Ekonomistler İkiye Bölündü! Altın Fiyatları Düşecek Mi Yoksa Yükselecek Mi?
Altın fiyatlarında gerçekleşen istikrarsız fiyatlama uzmanları ikiye böldü. Bazı uzmanlar altın alımı için mevcut seviyenin büyük bir fırsat olduğunu ifade ederken diğer uzmanlar ise altın fiyatlarının düşeceğini ve altın alımları için beklenmesi gerektiğini ifade etmeye başladılar.

Altın piyasasında oldukça hareketli bir süreç yaşanıyor. Fiyatların istikrarlı bir pozisyon belirleyememesi nedeniyle inişli çıkışlı grafik hem yatırımcıları hem da ekonomistleri kelimenin tam anlamıyla ikiye böldü.

EKONOMİSTLER İKİYE BÖLÜNDÜ!

Altın fiyatları konusunda yatırımcılar zarar etmemek için satış eğilimi gösterirken ekonomistler ise farklı tavsiyelerde bulunuyorlar. Türkiye'de bit otorite sahibi olan saygın ekonomistlerin farklı düşünceleri ile gündeme gelmesi yatırımcıları da çok zor durumda bırakıyor. Altın fiyatlarının düşeceğini ve yükseleceğini söyleyen ekonomistlerin varlığı yatırımcıları çok zor durumda bıraktı.

SELÇUK GEÇER ALTIN FİYATI TAHMİNİ!

Ekonomist Selçuk Geçer yaptığı son açıklama ile altın fiyatlarının yükseleceğini belirterek, “Altın fiyatlarında bir geri çekilme yaşanabilir. Ancak dünyadaki ekonomik ve siyasal gelişmeleri okuduğumuzda bu düşüşün süreklilik kazanacağını ve ons altının çok daha aşağı seviyelere gerileyeceğini söylemek hayalcilik olur. Dünyanın önemli yatırım bankaları altın fiyatı tahminlerini 2.500 dolara, 3.000 dolara yükseltirken kalkıp altın fiyatı düşecek demek insanları zarara sokmak olur. Ben böyle bir sorumluluk almam. Ekonomik veriler neyi gösteriyorsa onu insamıza dilimiz döndüğünce aktarıyoruz. Bana güvenenler şu ana kadar kaybetmedi.” dedi.

CÜNEYT PAKSOY ALTIN ALIMI TAVSİYESİ!

Türkiye'nin bilinen bir diğer ekonomisti Cüneyt Paksoy ise tam tersi bir yaklaşım göstererek, “Altın alımları için vatandaşlarımız temkinli olmalı. Alım yapacaklarsa daha iyimser noktalar beklenmeli. Şu anda yön aşağıya doğru döndü. Bunu takip edip altının hareketini net görebilmeliyiz. Bu seviyeden alımlar zarar ettirebilir.” ifadelerini kullandı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)