Elinde Altını Olanlar Dikkat! Kuyumcular Odası Başkanı Yatırımcıları Uyardı: Kritik Uzman Yorumu İle Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Altın fiyatları son dönemde dalgalı bir seyir izlemeye devam ederken altın fiyatlarının kalbinin attığı kuyumculardan konu hakkında yeni açıklama geldi.

Elinde Altını Olanlar Dikkat! Kuyumcular Odası Başkanı Yatırımcıları Uyardı: Kritik Uzman Yorumu İle Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Altın fiyatları son dönemde dalgalı bir seyir izlemeye devam ederken altın fiyatlarının kalbinin attığı kuyumculardan konu hakkında yeni açıklama geldi. Uluslararası piyasada ons altın fiyatları baş döndüren bir hızla yukarı yönlü seyretmiş, tüm zamanların rekorunu kıran ons altının fiyatı sonrasında iç piyasada gram altın ve çeyrek altın fiyatları da rekor tazelemişti.

Elinde altını olanlar, düğün yapmak isteyenler ve altın borcu olanlar kadar yeni yatırım yapmak için en karlı yatırım aracı araştırması yapanlar da altın fiyatları hakkında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Konu hakkında en kritik açıklama bugün Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman tarafından yapıldı. Elinde altını olanları uyaran Başman fiyatların düşeceği yönünde beklentisini kamuoyu ile paylaştı. 

UZMANINDAN ÇOK KRİTİK TEKNİK ANALİZ VE DEĞERLENDİRME YORUMU: ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?Konu hakkında açıklamada bulunan Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman yaşanan süreçte iç piyasada altın fiyatlarına yön verecek en önemli kriterin ons altının fiyatı olduğunu söyledi. Başman yapmış olduğu değerlendirmede Çin ile Amerika arasında yeniden anlaşma yapılması ve birinci faz görüşmelerde mutabık kalınmasının ons altının fiyatında düşüşe neden olduğunu belirterek “Bunun ne kadar devam edeceğini Amerika ile Çin’in kendi aralarında yapacağı anlaşmanın ömrü olacaktır. Bu nedenle biraz daha gerileme bekliyoruz.Hatta altının ons bazında bin 900 doların altına düşmesini bekliyoruz. Bazı hareketler fiyatın çok hızlı bir şekilde yukarı tırmanmasına yol açabilir. Bunun içinde küçük yatırımcılarımızın konuyu çok yakın takip etmelerini tavsiye ediyorum” diyerek altın yatırımcısını uyardı. 

TÜRKİYE'NİN DOĞALGAZ BULMASI DA ALTIN FİYATLARINI DÜŞÜRÜR! Türkiye'nin Karadeniz'de yaptığı doğalgaz keşfini de değerlendiren Başman doğalgazın çıkarılması halinde altın fiyatlarının düşeceğini öngördü. Ons fiyatın bugünkü değerinde kalması halinde doğalgaz keşfi sayesinde Türkiye'nin enerjide ithalata ödediği paranın cebinde kalacağını, bununda TL değerini arttırarak doları düşüreceğini, yaşanan bu düşüşün de ilerleyen dönemlerde gram altın fiyatı belirlenmesinde kullanılan dolar kurunda ki yaşanan düşüş nedeni ile altın fiyatlarına da olumsuz yansıyayacağını söyledi. Emlak365.com


Yorumlar (0)