Elon Musk'a Cardano'nun Kurucusundan Dogecoin'in Fiyatını Yükseltecek Öneriler!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın Dogecoin'e olan ilgisi tüm hızıyla devam ederken Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson'dan Musk'a öneriler geldi. Dogecoin'de gördüğü eksiklikleri ortaya koyup tavsiye veren Charles Hoskinson kripto para piyasalarının genel sorunları hakkında da nokta atışı yaptı.

Elon Musk'a Cardano'nun Kurucusundan Dogecoin'in Fiyatını Yükseltecek Öneriler!

Kripto para piyasalarında son ayların en çok konuşulan para birimi olan Dogecoin bir türlü gündemden düşmüyor. TESLA'nın Ceo'su Elon Musk'ın özel ilgi gösterdiği para birimi kısa bir sürede dünya genelin çok büyük bir itibar kazandı. Finansal açıdan hala şüpheyle yaklaşılsa da Dogecoin yüksek işlem hacmine sahip olmaya devam ediyor.

DOGECOİN'E YENİ ÖNERİLER

Elon Musk'ın Dogecoin için yaptığı “Sistem işlem verimliliğini yükseltmek için Dogecoin geliştiricileriyle ortak bir çalışma yapmak bu para biriminin potansiyeli açısından çok umut verici.” açıklaması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Bunun üzerine Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson bir video paylaşarak Dogecoin'deki gördüğü eksiklikleri ve yapılması gerekenleri anlattı.

Hoskinson'un ilk önerisi Dogecoin'in scrypt algoritmasını saniyede 10.000 işlem gerçekleştirebilen Prism ile değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hoskinson tarafından tavsiye edilen bu yeni nesil protokolün MIT, Stanford diğer üniversiteler tarafından yapılan çalışmalarla elde edildiği biliniyor. Ayrıca Dogecoin'in ASIC'e karşı dirençli olabilmesi için de madencilik piyasasını daha erişilebilir, verimli ve rekabetçi bir pozisyona getirilmesi gerektiğini ifade etti. Bunun için ise HashCore algoritmasını tavsiye etti.

Dogecoin geliştiricilerinin artık çok dikkatli bir şekilde hareket etmeleri gerektiğinin altını çizen Charles Hoskinson, “Kripto paraların geleceğini tehdit eden bir detay var. Bu Dogecoin için de büyük bir tehdit unsurudur. Kuantum bilgisayarlar konuunda da Dogecoin önlemler almalıdır. Tbu tehlikenin ortadan kaldırılmaı için karma tabanlı imza şemaları kullanılmalıdır.” dedi.

Dogecoin'in akıllı sözleşme niteliğine de sahip olabileceğini söyleyen Charles Hoskinson bunun için de ErgoScript'in kullanılabileceğini belirtti.

DOGECOİN NE KADAR OLDU?

Dogecoin son 24 saat içeriinde bir düşüş eğilimine girdi. Yüzde 2,87 oranında değer kaybı yaşayan Dogecoin şu anda 0,54941 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)