Elon Musk'tan Bitcoin'e Tesla Darbesi! Anında Yüzde 10 Değer Kaybetti!

Tesla'nın CEO'su Elon Musk kripto para piyasalarını yine karıştırdı. Bitcoin hakkında yeni bir gelişmeyi duyuran Elon Musk'ın bu mesajının ardından Bitcoin tepetaklak oldu. Bitcoin kaç dolar oldu?

Elon Musk'tan Bitcoin'e Tesla Darbesi! Anında Yüzde 10 Değer Kaybetti!

Kripto para piyasalarına olan ilgisi ile tanınan Tesla'nın CEO'su Elon Musk yine kripto paraların fiyatlamalarında etkili olacak bir hamle yaptı. Bitcoin'e karşı olan ilgisi ile tanınan Elon Musk bu sefer Bitcoin'e büyük bir darbe indirdi. Elon Musk Bitcoin'in finans dünyasında ciddiye alınır para birimi haline gelmesine dair katkı sunarken bu tavrını değiştirdi.

BİTCOİN'E TESLA DARBESİ!

Elon Musk yaptığı son dakika açıklaması ile Bitcoin madenciliğinin kullandığı enerjiden yana endişe duyduğunu söyledi. Bu endişeden dolayı Tesla'nın Bitcoin ile araç satışını durdurduğunu açıkladı. Tesla'nın araçlarını satarken Bitcoin ile ödeme kabul etmesi bu kripto para birimine oldukça büyük bir itibar kazandırmış ve fiyatının katlanmasını sağlamıştı.

Elon Musk yaptığı son dakika açıklamasında, “Tesla, Bitcoin kullanılarak yapılan araç satışlarını askıya aldı. Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtlarının kullanımının hızla artması veözellikle de kötü bir emisyona sahip olan kömürün kullanılmasından endişe duyuyoruz. Kripto paraların birçok seviyede gelecek vaat eden bir fikir olduklarına yine inanmaya devam ediyoruz. Ancak bir yandan finans piyasalarına yenilik getirirken diğer yandan çevre için büyük bedeller ödenmesini kabul edemeyiz.” dedi.

TARTIŞMA BAŞLADI!

Tesla'nın Bitcoin'e kapılarını tamamen kapatmadığını söyleyen Elon Musk, “Tesla sahibi olduğu Bitcoin'leri satmayacaktır. Bitcoin madenciliği çevreye saygılı daha sürdürülebilir bir enerjiye geçer geçmez yine Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağız. Bitcoin'in enerjisinin yüzde 1'inden daha az enerji kullanan diğer kripto para birimlerine ilgi göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BİTCOİN YAKLAŞIK YÜZDE 10 DEĞER KAYBETTİ!

Elon Musk tarafından yapılan bu açıklama kripto para piyasasında taşları yerinden oynattı. Çok sayıda kripto para uzmanı Bitcoin'in çevreci bir enerji politikası olduğunu ve bu iddianın doğru olmadığını dile getirdiler. Ancak Elon Musk gibi etkin bir ismin Bitcoin aleyhine açıklama yapması ve dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Tesla'nın Bitcoin işlemlerini askıya alması Bitcoin fiyatında çöküşe neden oldu. Yaklaşık yüzde 10 değer kaybeden Bitcoin bir anda 51 Bin dolar seviyesine geriledi.

Yorumlar (0)