Elon Musk Yine Devrede! Kırık Kalp Emojisi İle Bİtcoin Düşüşe Geçti

Yaşadığı sert düşüşün ardından yeniden toparlanmaya geçen Bitcoin, Elon Musk tarafından atılan tweet sonrası yeniden düşüşe geçti. Bitcoin piyasası uzun süredir spekülatif ataklarla yön verildiği iddiaları ile tartışmalara neden olurken tek bir tweet ile yaşanan değer kaybı aynı tartışmaları bir kere daha alevlendirdi. Bitcoin neden düştü, Elon Musk ne yazdı, ne dedi, 1 BTC kaç dolar, 1 Bitcoin kaç TL oldu, yükselir mi?

Elon Musk Yine Devrede! Kırık Kalp Emojisi İle Bİtcoin Düşüşe Geçti

Kripto para yatırımı yapan yatırımcıların gözde yatırım aracı Bitcoin yaşamış olduğu sert düşüşün ardından yeniden yükselişe geçmişti. Yakaladığı hızlı çıkış rotası ile 60 bin doların üzerini test eden ve kripto para piyasalarını sallayan Bitcoin sonrasında ise son derece sert bir düşüş yaşamış ve adeta çıkılmıştı. 

Yaşadığı sert düşüş ile yatırımcılarını üzen Bitcoin bir süredir yeniden yükseliş eğrisine girerken dün daha önce de yapmış olduğu paylaşımları nedeni ile yoğun bir şekilde eleştirilen piyasada spekülasyon yaratmakla itham edilen Elon Musk tarafından atılan tweet sonrasında yönünü aşağıya çevirdi. Sosyal medyada adeta linç yiyen Elon Musk yapılan uyarılara aldırış etmedi. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, ELON MUSK TWEET İLE NE YAZDI, NE DEDİ?

Dünyanın dahi ve yaramaz çocuğu olarak anılan Elon Musk kripto para paylaşımlarına tüm hızı ile devam ediyor. Attığı paylaşımlar ile Dogecoin için rekor yükselişlere neden olan Musk, Bitcoin için kabus olmaya devam ediyor. Daha öncede yapmış olduğu paylaşımlar ve Bitcoin'in neden olduğu çevre kirliliği gibi eleştirilerle kripto paranın sert bir şekilde düşmesine neden olan Musk yeni yükseliş yolunda da BTC'yi rahat bırakmadı. 

Elon Musk sosyal medya hesabı üzerinden bitcoin ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu ve BTC yeniden aşağıya doğru hareket ederek sert bir kayıpla 37 bin dolar seviyesine çekildi. Yaşanan gelişmeler Miami Valisi Francis Suarez tarafından eleştirildi ve kripto paraların çok yüksek bir volatil piyasa olduğuna dikkat çekilerek Bitcoin'in fiyatının tek bir tweet ile bu kadar hızlı iniş çıkışlar yaşamasının normal olmadığını söyledi. 

Musk paylaşımına sadece kırık kalp emojisi yazarken resim üzerinde yer alan "başka birini buldum" ifadesi ünlü iş adamının Bitcoin'den çıkacağı şeklinde yorumlanarak değer kaybı yaşamasına neden oldu. 

1 BİTCOİN BUGÜN KAÇ TL, 1 BTC KAÇ DOLAR OLDU?

Yaşanan düşüş dalgasının ardından 4 Haziran 2021 btc fiyatları da geldi. Bitcoin 37 bin dolar sınırında tutunma mücadelesi verirken 1 BTC 37 bin 69,80 dolar seviyesine çekildi. 1 bitcoin 322 bin 926,15 TL üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor.

Yorumlar (0)