Emekli Maaşını Yükseltmenin Formülü Ne, Maaşı Yükseltmek İçin Doğum ve Askerlik Borçlanması Yapmalı Mı?

Çalışan herkesin ortak hayali emeklilik olarak öne çıkarken yine yüksek emeklilik maaşı almak için kullanılabilecek yöntemlerde büyük merak konusu oluşturuyor.

Emekli Maaşını Yükseltmenin Formülü Ne, Maaşı Yükseltmek İçin Doğum ve Askerlik Borçlanması Yapmalı Mı?

Çalışan herkesin ortak hayali emeklilik olarak öne çıkarken yine yüksek emeklilik maaşı almak için kullanılabilecek yöntemlerde büyük merak konusu oluşturuyor. Özellikle de askerlik borçlanması ve emeklilikte doğum borçlanması bu noktada emekli maaşını yükseltmek için en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, emekli maaşını yüksek almak için ne yapmalı, emekli maaşını yükseltmenin formülü ne, emekli maaşını arttırmanın yolları nelerdir?

Sigortalı olarak işe başlayan herkesin ortak amacı emekli olarak rahat bir yaşam sürebilmektir. Bunun için de daha yüksek emekli maaşı almanın yolları çok sayıda kişi tarafından araştırlmaktadır. EMEKLİ MAAŞINI ARTTIRMAK İÇİN DOĞUM VE ASKERLİK BORÇLANMASI FORMÜLÜ KULLANILABİLİR Mİ?Konu hakkında bugün gelen soruları köşesinden yanıtlayan Habertürk Gazetesi yazarı Ahmet Kıvanç emekli aylığı bağlanırken 2000 öncesi çalışma süresi fazla olanların daha çok avantaj elde ettiği bilgilerinin kısmen doğruyu yansıttığını belirterek Asgari ücret veya buna yakın düzeyde ücretle çalışanların 2000 öncesi sürelerinin fazla olmasının emekli maaşının yükselmesi için katkı yaptığını söyledi. Daha yüksek emekli maaşı almak için doğum borçlanması ve askerlik borçlanması yapacak kişiler için ise "Genel olarak, prim günü eksik değilse ve emeklilik yaşını öne çekmiyorsa askerlik, doğum vs. sürelerini borçlanmaya gerek bulunmuyor. Sadece emekli aylığını yükseltmek amacıyla yapılan borçlanmalardan elde edilen fayda, katlanılan borçlanma maliyetini genelde karşılamıyor.Bu nedenle, emekli aylığını yükseltmek amacıyla borçlanma yapmanızı tavsiye etmem" sözleri ile bu borçlanmaların yüksek maaş için bir avantaj sunmadığını, çoğu zaman yapılan ödemede oluşan maliyetin dahi geri karşılanamadığını dile getirdi. Emlak365.com
Yorumlar (0)