Emekliler Dikkat! 5 Parti Birleşirse Emekli Bayram İkramiyesi 1.500 TL Olur Mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan emekli ikramiyesine enflasyon zammı memnuniyet yaratmış, ancak sadece 100 liralık zam yapılacağının duyurulması emeklileri hayal kırıklığına uğratmıştı. Konu hakkında açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel 5 partiye seslenerek emekliye bayram ikramiyesi ödemelerini 1.500 liraya çıkaracak yeni bir yasal düzenleme yapma çağrısında bulundu.

Emekliler Dikkat! 5 Parti Birleşirse Emekli Bayram İkramiyesi 1.500 TL Olur Mu?

Emeklilere bayram ikramiyesi için geri sayım başlarken bu sene Ramazan Bayramı öncesi ödenecek olan ilk ikramiye için zam müjdesi verilmişti. 3 sene önce uygulamaya alınan ve 3 senedir zamlanmadığı için eleştirilere neden olan bin liralık emekli ikramiyesi tutarı için Cumhurbaşkanı Erdoğan enflasyon oranı üzerinden zam yapacaklarını duyurmuştu. 

Yapılan açıklama ile 3 farklı enflasyon rakamı üzerinden farklı hesaplamalar yapılmış, farklı rakamlar hesaplansa da ortak talep emekliye bayram ikramiyesi için 1.500 TL ödeme yapılması olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yapmış olduğu son açıklamasında emekliye enflasyon hesaplaması için yıllık enflasyonu kullanacaklarını, bu hesaplama ile 83 lira olan rakamı yuvarlayarak 100 lira zam yapılacağını ilan etmişti. 

CHP'DEN MECLİSE ÇAĞRI! 5 PARTİ BİRLEŞELİM, EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMESİNİ 1.500 TL YAPALIM! 

Emekli ikramiyesine yapılan 100 liralık zam yoğun eleştirilere neden olurken 3 senedir zam alamayan emekliler pandemi nedeni ile daha yüksek bir rakamın uygulanmasını talep etmişti. Konu hakkında açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Emekli bayram ikramiyesinin 1100 TL’ye yükseltilmesi emekliyle dalga geçmektir, emekliye sahip çıkmamaktır. Yarın Meclisimiz açık. Yarın 5 partinin oyuyla bu ikramiyeyi 1500 TL’ye çıkartacak ve tüm emeklileri kapsayacak şekilde düzenleyebiliriz” diyerek 5 partiye çağrıda bulundu. 

5 partinin ortak girişimi ile beraber emekli bayram ikramiyesi rakamını bin 100 TL yerine bin 500 liraya yükseltilebileceğini belirterek bayram öncesi hem emekliye bayram ikramiyesi zam oranı için rakamı yükseltebileceklerini hem de bu ödemenin tüm emeklilere yapılacak şekilde yasanın kapsamını genişletebileceklerini söyledi. 

Yorumlar (1)
RIZA 1 hafta önce
5 parti değil 55 parti birleşin, içinde AK Parti ile MHP olmadıktan sonra 155 parti birleşin farketmez... Tribünlere oynamaya devam edin...