Emeklilerde Son Dakika Gündemi İntibak! 2000 Yılından Sonra Emekli Olanlara Ek Zam Mı Geliyor?

2000 yılından sonra emekli olanlar için intibak düzenlemesi olup olmayacağına dair basında yer alan haberler arttı. Peki 2000 yılından sonra emekli olacaklar için herhangi bir ek zam düzenlemesi var mı? Hükümet bu konuda bir çalışma yürütüyor mu? Tüm detayları ile haberimizde.

Emeklilerde Son Dakika Gündemi İntibak! 2000 Yılından Sonra Emekli Olanlara Ek Zam Mı Geliyor?

Emeklilerin maaşlarına yapılan zamların ardından yeni dönemin ilk gündem maddesi intibak oldu. 

Daha önceki yıllarda 2000 yılından önce emekli olanlar için çıkarılan intibak düzenlemesi maaşlara ek zam verilmesini sağlamıştı. Bu fiyat farkı 2000 yılından emekli olanlara ödenen maaşlar ile 2000 yılınadn sonra emekli olanlara ödenen maaşlarda fark edilir düzeyde. 

EMEKLİLERE EK ZAM VAR MI?

Emekli vatandaşlara yönelik beklenen düzenleme için hükümetin yada muhalefet partilerinin bir adım atması gerekiyor. 

Yargıda tüm yolları geçmiş dönemde deneyen emekliler için bu alanda tüm yollar kapandı. Düzenlemenin geçmesinin tek yolu herhangi bir parti tarafından intibak düzenlemesinin meclise gelmesi ve TBMM'de bu düzenlemenin kabulu.

Bu noktada gözler AK Parti ile MHP'ye çevriliyor. Her iki partinin de daha önceki yıllarda emeklilere özel çalışmaları olmuştu. Özellikle Çalışma Bakanlığı pandemi döneminde çok hızlı bir çalışma ile en düşük emekli maaşlarını önce 1000 TL, daha sonra 1500 TL bandına çekmişti. Ancak hem AK Parti'nin hem de MHP'nin bilinen bir intibak çalışması bulunmuyor. Önümüzdeki dönemde konunun ise ele alınması talep ediliyor. 

EMEKLİLER İÇİN İNTİBAK ÇIKARSA MAAŞLAR NE KADAR ARTAR?

Emekli vatandaşların maaşlarına intibak gelmesi durumunda maaşlarda, tutara göre bir artış olacak. 2000 yılından öncekiler için getirilen düzenlemede maaşlar 55 TL ile 350 TL arasında artmıştı. Yeni düzenleme olması durumunda ise maaşlar bu tutarlardan biraz daha fazla oranda artacak.

Emlak365.com