Emeklilere 2 Bin TL Bayram İkramiyesi Müjdesi! Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emekli maaşı alan kişilere hatırlanacağı üzere kanunda yapılan değişiklik ile beraber 2018 yılından itibaren emekli maaşına ek olarak bayram ikramiyesi ödemesi başlamıştı.

Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emekli maaşı alan kişilere hatırlanacağı üzere kanunda yapılan değişiklik ile beraber 2018 yılından itibaren emekli maaşına ek olarak bayram ikramiyesi ödemesi başlamıştı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri için 2021 yılı için yeni dönem başladı. 2021 yılında da milyonlarca emekliye biri Ramazan Bayramı diğeri ise Kurban Bayramı döneminde olmak üzere 2 kere emekli ikramiyesi ödemesi yapılacak. 

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ İLK NE ZAMAN VERİLDİ, EMEKLİLERE İKRAMİYE HANGİ YIL BAŞLADI?

Uzun süre talep edilen emekliye bayram ikramiyesi ilk olarak 2018 yılında ödenmeye başlanmıştı. Yapılan görüşmeler sonrasında emeklilere biri Ramazan Bayramı öncesinde diğeri ise Kurban Bayramı olmak üzere yılda 2 kere bayram ikramiyesi ödemesi yapılmasına karar verilmişti. 

İlk ödemeler de 2018 yılında başlamıştı. 2018 yılında 1000 TL olarak yapılan ödemeler 2019 senesinde de bin lira olarak hesaplara yatırılmıştı. 2020 yılında yapılan tüm baskı ve yoğun talebe rağmen yine emekliye bayram ikramiyesi zammı yapılmamış ve hesaplara ödemeler biner lira olmak üzere yatırılmıştı. 

2021 YILINDA EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMMI VAR MI, RAMAZAN BAYRAMI VE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KAÇ TL OLDU?

Yapılan ilk açıklamalarda bayram ikramiyesi ödemeleri için sadece tarih bilgisine ver verildi ve ödemeler yine her bayramda bin TL olmak üzere 2 bin TL olarak duyuruldu. 

2021 yılında Ramazan Bayramı emekliye bayram ikramiyesi ödemesi Mayıs ayında bin TL olarak gerçekleştirilecek. 

İkinci bayram ikramiyesi ödemesi ise Temmuz ayında Kurban Bayramı öncesi yapılacak ve emeklilere herhangi bir artışa gidilmezse 2021 yılında toplamda 2 bin liralık bayram ikramiyesi ödemesi yapılmış olacak. 

Emlak365.com


Bir Yorum

  1. Allahın laneti bu olsa gerek. 2000 Marifet değil 3-4 yıldır aynı para sanki enflesyon sıfırmış gibi. Överek övünerek iki bin derken lanet olsun bu zihniyete.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir