EKONOMİ

Emeklilere 3 Maaş Faizsiz Avans Son Dakika: 4 Bin 500 TL Ödeme İçin Karar Bekleniyor!

2021 yılında bekledikleri maaş zammını alamayan emekliler kendilerine verilecek 3 maaş faizsiz avans müjdesini beklemeye başladı. Emeklilere 3 maaş faizsiz avans son dakika gelişmeleri neler, emekliye avans ne oldu?

2021 yılında bekledikleri maaş zammını alamayan emekliler kendilerine verilecek 3 maaş faizsiz avans müjdesini beklemeye başladı. Emeklilere 3 maaş faizsiz avans son dakika gelişmeleri neler, emekliye avans ne oldu?

Milyonlarca emekli koronavirüs salgını döneminde alınan kısıtlama kararlarından olumsuz etkilenmiş, pek çok yasak nedeni ile evlerinde kapalı kalmak zorunda kalmıştı. Ek iş yaparak geçinmeye çalışan emekliler bu dönemmde mağduriyet yaşarken ne yazık ki 2021 yılı emekli maaş zammı oranı da beklentileri karşılamamıştı. 

Süreçte emekliler daha önce sözü verilen 3 maaş faizsiz avans kredisi sözünün tutulmasını bekliyor. Nakit ihtiyacı olan emekliler emekli maaşını çekmiş oldukları bankalar üzerinden 3 maaş faizsiz nakit avans kullanacak. Kullanan bu rakam emekli maaşından emeklinin tercihine göre faizsiz olarak 12 ay, 24 ay ya da 36 ay vadeli olarak  taksitle geri kesilecek. 

EMEKLİYE AVANS MÜJDESİ NE OLDU, SON DAKİKA GELİŞMELERİ NELER?

İlk gündeme geldiği tarihten bu yana emekliler tarafından büyük bir umutla beklenen avans müjdesi 2021 yılında pandemiden dolayı bir kere daha gündeme geldi. Emekliler pandemi nedeni ile büyük bir mağduriyet yaşarken hükümetten daha önce sözü verilen faizsiz 3 maaş avans sözünün tutulmasını talep etti. 

Emekliler Derneği tarafından gündeme getirilen talebin kabul edilmesi halinde emekliler almış oldukları maaş tutarı üzerinden 3 maaş faizsiz avans çekecekler. En düşük emekli maaşı 2021 yılında 1.500 TL olarak ödendiği için verilen sözün tutulması durumunda düşük emekli maaşı alan kişiler dahi 4 bin 500 TL faizsiz nakit para desteğinden yararlanabilecekler. 

TALEP HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN’A İLETİLECEK! 

Süreçte emekliler sosyal medya üzerinden organize olurken yine Türkiye Emekliler Derneği TÜED tarafından da girişimler sürüyor. TÜED emeklilerin yaşamış oldukları sorunları gündeme taşırken en azından 2021 yılında pandemi nedeni ile kendilerine bu hakkın verilmesini isterken konunun Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a sunulacağı, onay çıkması halinde alınacak olan karar ile müjdeli haber verilebileceği belirtiliyor. 

Bakan Lütfi Elvan tarafından sıklıkla yapılan parasal sıkılaşma açıklaması faiz ödemesi için umutları kırarken TÜED tarafından yapılan girişimlerin sonuçları takip edilecek. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir