Emeklilere Bayram İkramiyesi Zammı İçin Son Dakika Gelişmesi! Mecliste Reddedildi

Milyonlarca emekli tarafından beklenen emekliye bayram ikramiyesi zammı için bir son dakika gelişmesi yaşandı. Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un görüşmeleri esnasında CHP Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi vekiller tarafından bayram ikramiyelerinin bin 500 TL olması için meclise önerge verdi. Ancak önerge çoğunluk oyu ile reddedildi.

Emeklilere Bayram İkramiyesi Zammı İçin Son Dakika Gelişmesi! Mecliste Reddedildi

Emeklilere bayram ikramiyesi gündemin en çok konuşulan maddeleri arasında yer almaya devam ederken konu hakkında bir son dakika gelişmesi yaşandı. 

Mecliste gerçekleştirilen Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un görüşmeleri esnasında emekliye bayram ikramiyesinin bin 500 liraya yükseltilmesi için CHP Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi vekiller tarafından verilen soru önergesi çoğunluk oyları ile reddedildi. 

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN GİRGİN DUYURDU: EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ 1.500 TL OLSUN DİYE VERİLEN ÖNERGE REDDEDİLDİ!

Konu hakkında son derece sert bir açıklama yapan Plan Bütçe Komisyonu üyesi CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin “Ekonomik kriz ve pandemi halkımızın ocağına incir ağacı dikti. Türkiye’de 13 milyondan fazla emekli var. Emeklilerin büyük bölümü yoksulluk kıskacında. Emeklilerin 4.5 milyonu, geçinemediği için çalışmaya devam ediyor.

CHP’nin Plan Bütçe Komisyonu üyeleri olarak, hiç olmazsa bu bayramda yılların çalışma yükünü sırtında taşıyan emeklilerimiz torunlarına bir harçlık verebilsin diye bayram ikramiyesinin 1.000 liradan, 1.500 liraya çıkarılması ve bayram ikramiyesi miktarının her yıl enflasyon oranında artırılması için önerge verdik" diyerek önergelerinin reddedildiğini duyurdu. 

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ 2021 NE KADAR OLACAK, KAÇ LİRA ZAM GELECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan zam açıklamasında sadece enflasyona göre zam yapılacağı belirtilirken kesin bir rakam verilmemişti. Bu kapsamda 2 farklı enflasyon hesaplaması öne çıkarken 6 ayda bir enflasyon farkının ikramiyelere yansıtılması halinde Ramazan ayı bayram ikramiyesi zam oranı yüzde 8,36 olarak uygulanırken ikinci seçenekte ise yıllık enflasyon oranı üzerinden ikramiyelere yüzde 14,6 oranında zam yapılarak 146 lira olarak hesaplara yansıtılacak.

Yorumlar (2)
sahin koyuer 3 hafta önce
kendilerine gelince %33 huzur hakkı
H.i.unlu 2 hafta önce
Emeklilere zam ret edildiyse kendileri bilir yine secim geliyor emekliler organize olup oy vermeyecektir. O vekillerin aldiklari paralar helalmi. Kendilerine geldimmi istedikleri zam orani meclisten geciyor adaletmi. Adilmi. Sayin Baskan gor ve duy.