Emeklilere Faizsiz Destek! Taksitle Geri Ödeme ile 3 Maaş Tutarında Nakit Avans

Emekli olmak için başvuruda bulunmuş ancak başvurusu onaylanmamış vatandaşlara SGK'dan faizsiz nakit avans desteği sağlanıyor.

Emeklilere Faizsiz Destek! Taksitle Geri Ödeme ile 3 Maaş Tutarında Nakit Avans

Emekli olmak için başvuruda bulunmuş ancak başvurusu onaylanmamış vatandaşlara SGK'dan faizsiz nakit avans desteği sağlanıyor. Emeklilere sağlanan bu destek için detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Bilindiği üzere emeklilere faizsiz destek konusunda devlet tarafından da bazı imkanlar bulunuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla sağlanan bu imkanların başında ise 3 maaş tutarında sağlanan nakit avans desteği geliyor. SGK mevzuatında yer alan koşullara göre bu desteği almak için gerekli koşullar ve atılması gereken adımlar sizlerle. EMEKLİLERE FAİZSİZ NAKİT AVANS DESTEĞİSGK tarafından verilen faizsiz nakti avans desteğinde talep edilen şartlar şu şekilde; Çalışma hayatında yer alan bir vatandaş emekli olmak için gerekli koşulları yerine getirdiğinde emeklilik başvurusunda bulunuyor. Eğer vatandaşlar emeklilik başvurusunda bulunduktan 90 sonra hala emekli olarak ayrılmamışlarsa Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların mağdur olmaması adına nakit avans desteği sağlıyor. Kurum tarafından sağlanan nakit avans desteğinden vatandaşlar maaşlarının 3 katı tutarında yararlanabiliyorlar. Bu çerçevde 2019 yılı için bu tutar asgari ücretlilere ödeniyor ve ödemeler 6 bin 62 TL olarak yapılıyor. Bu nakit avans daha sonra emekliler tarafından taksitler halinde ödeniyor. SGK tarafından sağlanan bu destekte vatandaşlardan faiz alınmıyor.Faizsin Nakit Avans almak için vatandaşların SGK'ya yazılı başvuruda bulunması gerekiyor. Konuya İlişkin Ayrıca;SGK'nın bu nakit avans sistemini tüm emeklilere yönelik verilmesi konusunda çalışmaları olduğu belirtildi. Eğer bu çalışmalar sonuç verir ve uygulama devreye girebilirse emeklilere maaşlarının belli bir oranında faizsiz destekler sağlanacak.Emlak365.com


Yorumlar (0)