Emeklilerin Bayram İkramiyesi Hesaplama: Zamlı İkramiye Ne Kadar, Kaç TL Olacak?

Emeklilerin bayram ikramiyesine zam yapılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilmişti. 3 sene önce başlayan emekliye bayram ikramiyesi ödemesi için beklenen zam müjdesi gelmişti. Peki, emeklilere Ramazan bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek, hangi tarihte yatacak, zamlı ikramiye ne kadar olacak, kaç lira verilecek?

Emeklilerin Bayram İkramiyesi Hesaplama: Zamlı İkramiye Ne Kadar, Kaç TL Olacak?
Emekliye bayram ikramiyesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün yapılan açıklama ile zam müjdesi verilmişti. Yine emeklilere bayram ikramiyesinin yatırılacağı tarihler de belli olmuştu.

EMEKLİLERE RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK, HANGİ TARİHTE YATACAK?

Emeklilerin bayram ikramiyesi uzun zamandır zam beklentisi ile gündemde bulunuyordu. Özellikle de pandemi nedeni ile ekonomide yaşanan dalgalanma sonrasında emeklilerin ikramiye talepleri artmıştı. Konu hakkında dün açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş ve bu uygulamayı hemen başlatmıştık.

Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz" diyerek hem zam oranı hem de ikramiye tarihi hakkında bilgi vermişti. Emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyesi Mayıs ayı başı itibari ile yatırılmaya başlanacak.BAYRAM İKRAMİYESİ KAÇ TL, PARA OLACAK 2021?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu zam açıklamasında enflasyon oranını işaret etmişti. Konu hakkında açıklama yapan Sabah Gazetesi ekonomi yazarı Faruk Erdem 6 aylık enflasyon oranına işaret ederek zam oranını yüzde 8,36 olarak duyurdu.

Bu oran üzerinden hesaplandığında Ramazan ayı bayram ikramiyesi Mayıs ayı başında hesaplara 1.083,60 TL olarak yatırılacak. Bu rakamın yuvarlanarak bin 100 TL olarak yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu olurken emeklilerin ortak talebi ise emekliye bayram ikramiyesinin 1.500 TL olarak hesaplara geçirilmesi yönünde oldu.
Yorumlar (0)