Emekliye 355 TL İntibak Zammı İçin Son Dakika Gelişmesi!

emekliye-355-tl-intibak-zammi-icin-son-dakika-gelismesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca emeklinin büyük bir heyecanla beklemiş olduğu intibak düzenlemesi hakkında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Emekliye 355 TL zam yapılmasını sağlayacak olan intibak ayarı için son dakika gelişmeleri de yakından takip ediliyor.

EMEKLİ MAAŞLARINA İNTİBAK AYARI! 

Pandemi döneminde en çok olumsuz etkilenen kişilerin başında emekliler yer almıştı. 65 yaş üstü yasaklarına takılan ve enflasyonda yaşanan yükselişten olumsuz etkilenen emekliler büyük bir geçim sıkıntısı yaşamaya başlamıştı.

Ocak ayı itibari ile 2021 yılında zamlı emekli maaşı almaya başlayan emekliler için yeni bir zam umudu da intibak yasası ile oluşmuştu. Memur emeklileri gözlerini toplu iş sözleşmesine çevirirken, SSK ve Bağkur emeklileri için ise intibak düzenlemesi beklemeye devam ediliyor.

EMEKLİYE İNTİBAK ZAMMI GELİRSE EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN EN DÜŞÜK 50 EN YÜKSEK 355 TL ZAM GELECEK! 

Yapılacak olan yasal düzenlemenin ardından ilk intibak düzenlemesinde olduğu gibi en düşük 50 lira, en yüksek 355 lira zam gelecek.

Düzenleme 2000 senesinden sonra emekli olan kişileri etkileyecek. Hatırlanacağı üzere emeklilere yapılan ilk intibak düzenlemesi ile 2000 senesinden önce emekli olan kişilerin maaşlarında iyileştirme ve eşitlik sağlanmıştı.

İNTİBAK NE DEMEK, NEDİR, İNTİBAK YASASI SON DURUM NE?

2000 senesinden sonra emekli olan kişiler için ise intibak konusunda beklenti devam ediyor. İntibak kelime anlamı ile bir duruma, bir ortama, çevreye uyma anlamında kullanılıyor. İntibak yasası ile ise aynı unvana sahip olan kadro ve görevden emekli olanlar arasında bulunan emekli maaşı tutarı arasındaki farklar ortadan kaldırılacak ve eşit işe eşit maaş hayata geçirilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir