Emlak Konut GYO EKGYO Hisse Yorumları ve Teknik Analiz

Son dönemde gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri yüksek getiri oranları ile yatırımcıların radarına girmeyi başarırken bunlardan biride Emlak Konut olarak öne çıkmayı başardı.

Emlak Konut GYO EKGYO Hisse Yorumları ve Teknik Analiz
Son dönemde gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri yüksek getiri oranları ile yatırımcıların radarına girmeyi başarırken bunlardan biride Emlak Konut olarak öne çıkmayı başardı. Özellikle de gündemde olan Kanal İstanbul projesinin ihalesinin yapılması halinde GYO hisseleri için sert yükseliş beklentisi hisselere olan ilgiyi arttırıyor.

KANAL İSTANBUL İHALESİ GYO HİSSELERİ İÇİN YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ OLUŞTURDU! 

Muhalefet ile iktidarı sık sık karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesi EKGYO hisseleri başta olmak üzere Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri için de yukarı yönlü yükseliş beklentisi oluşturdu. Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmede projenin resmi onayının verilmesi ve ihaleye çıkılması durumunda kanalın etrafında kurulacak olan dev şehir nedeniyle inşaat sektöründe büyük bir şahlanma ve yükseliş yaşanabileceği, bunun da hisselerde talebi ve beklentileri arttırdığı belirtiliyor.EMLAK KONUT EKGYO TEKNİK ANALİZ

An itibari ile Emlak Konut hisseleri, borsada yaşanan yoğun satış baskısı nedeniyle yaşanan düşüşten etkilendi. Yaşanan düşüşün ardından 2.32 TRY değerine gerileyen EKGYO uzun süredir yaşamış olduğu yükseliş trendine de ara vermiş oldu. Bugün açılışta 2,32 TRY değeri ile güne başlayan hisseler gün içerisinde en düşük 2,30 ve en yüksek 2,35 TRY seviyesine ulaştı.

EKGYO Temettu % 0.87 olarak açıklanırken hissenin önceki kapanışı 2,34 olarak gerçekleşmişti. Piyasa değeri en çok takip edilen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketleri arasında ilk sıralarda yer alan EKGYO için 5 ve 22 günlük hareketli göstergeler incelendiğinde hisse senetlerinde aşağı ya da yukarı yönlü bir hareketlilik beklenmediği dile getirildi.
Yorumlar (0)