Emlak Vergisi Borcu Olanlara Müjde Geldi! Vergi Borcuna Af Var Mı, Prim Borcu İçin Yapılandırma Gelecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatlar sonrası AK Parti borçlara yapılandırma konusunda ilk adımı attı. Vergi borcu, SGK prim borcu, KYK öğrenim kredisi borcu ve trafik cezaları gibi devlete olan çok sayıda borç için kapsamlı bir yapılandırma üzerinde çalışamalar başladı. Peki, vergi borçlarına af çıkacak mı, SGK prim borcu yapılandırma var mı, emlak vergisi borcu ödenmezse ne olur?

Emlak Vergisi Borcu Olanlara Müjde Geldi! Vergi Borcuna Af Var Mı, Prim Borcu İçin Yapılandırma Gelecek Mi?

Vergi ve prim borçları için beklenen müjdeli haber sonunda geldi. Uzun süredir dillendirilen pandemi döneminde ise artık büyük bir zorunluluk haline gelen borç yapılandırması konusunda hükümet ilk adımı attı. 

Vergi ve prim borçlarına yapılandırma müjdesi verildi. Pek çok kişi vergi borcuna af ve SGK Prim borcu af müjdesi beklerken hükümet af yerine yapılandırma konusunda ısrarcı davranıyor. 

VERGİ VE SGK PRİM BORCU AFFI ÇIKACAK MI? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdeli haber sonrası AK Parti kurmayları çalışmalara başladı. Yapılan çalışmalar kapsamında ilk gelen bilgilere göre borçlara kesinlikle af çıkmayacak. 

Ancak vatandaşın ve esnafın rahat bir nefes almasını sağlamak adına borçlar yeniden yapılandırılacak. İlk çalışmalar borçların faizinin silinmesi ve kalan ana paranınız ertelemeli olarak uzun vadeli taksit şeklinde zamana yayılması. Bu sayede borcunu ödeyemeyecek durumda olan kişilere büyük kolaylık sağlanacak. 

EMLAK VERGİSİ YAPILANDIRMA 2020!

Bir yapılandırma müjdesi de emlak vergisi borcu olan milyonlarca vatandaşa verildi. Emlak vergisi borcu olan kişiler borçlarını faiz yükünden kurtularak kolay bir şekilde uzun vadeli taksitler halinde ödeyebilecek. Borç ödemesi için ilk etapta vatandaşa pandemi nedeniyle ödeme erteleme imkanı da tanınacak. 

EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR, VERGİ BORCU OLAN EV SATILIR MI?

Emlak vergisi borcu ödenmediği takdirde üzerine her ay belirlenen oranda faiz işletilmekte olup emlak vergisi borcu yoktur yazısı alınmadan tapuda satış, devir ve bağış gibi hiçbir işlem yapılamamaktadır. 

Emlak365.com