Emtia Piyasaları Uzmanından Gümüş Analizi! Ons Altından Daha Çok Tercih Edilecek

Gümüş fiyatlarında yaşanan dalgalı sürecin ardından bu alanda yatırım yapanlar veya yapmayı planlayanlar bundan sonraki dönemde nasıl bir süreç yaşayacaklarını merak ediyorlar.

Emtia Piyasaları Uzmanından Gümüş Analizi! Ons Altından Daha Çok Tercih Edilecek

Gümüş fiyatlarında yaşanan dalgalı sürecin ardından bu alanda yatırım yapanlar veya yapmayı planlayanlar bundan sonraki dönemde nasıl bir süreç yaşayacaklarını merak ediyorlar. Gümüşün yükselmeye devam edip etmeyeceğini araştıranlar için ise Emtia Piyasaları Uzmanından çok önemli değerlendirmeler geldi.

Pandemi sürecinin yükselen yıldızı olarak gösterilen gümüş elde ettiği yükselme trendini 2021 yılında da sürdürüyor. Zaman zaman sert yükselişler gerçekleştiren gümüşte geçtiğimiz hafta Reddit kaynaklı bir artış olmuştu. Uzun süre sonra çok yüksek seviyeye çıkan ons gümüş 30 dolar bandını aşmıştı. Daha sonra geri çekilen gümüşün ise bundan sonraki dönemde neler yapacağı merak ediliyor.GÜMÜŞ FİYATLARINA UZMAN ANALİZİEmtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen gümüş yatırımı için görüşlerini paylaştı. Apara sitesine yer alan değerlendirmelerde Ergezen, gümüş talebinde yaşanan artışların yanında pandemi sonrası dönemi ele aldı. Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik zorlu döneminde ön plana çıkan gümüş için Emtia Piyasaları Uzmanı Ergezen özellikle kullanım alanlarına değindi. Pandemi sonrası süreçte ülke ekonomilerinin düzelmesinin beklendiğini işaret eden Ergezen bu ekonomik rahatlamanın gümüş fiyatlarına etkisini şu sözlerle açıkladı. "Bu sene özellikle küresel büyümenin yüzde 4 üzerinde olacağı beklentisi sonrasında Çin'in yüzde 8'e yaklaşan büyüme yaşayacağı beklentisi haliyle endüstriyel ürünlerdeki talebi yani gümüş talebini artırması bekleniyor. Bu anlamda gümüşün ons altından daha fazla tercih edilen bir ürün olacağını tahmin ediyorum"ONS ALTINDAN DAHA ÇOK TERCİH EDİLECEKKonuşmasının devamında gümüş ile altın arasında kıyaslamalarda bulunan Emtia Piyasaları Uzmanı Ergezen, gümüşün endüstriyel alanda kullanılmasının avantajlkarına değindi. Ons altının içerdiği risklerin gümüşte olmadığını söyleyen Ergezen pandemi sonrası gümüşe olan talebin atacağını öngördü. Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen gümüşe ilişkin konuşmasını "Gümüş endüstriyel alanda da kullanıldığı için hem ons altının değer olma riskten kaçınma etkisinden faydalanıyor, hem de diğer kıymetli madenlerin endüstriyel ürünlerde kullanılma özelliğinden faydalanıyor. Bu anlamda gümüş her ikisinin de ortak noktası diyebiliriz. Bu açıdan da diğer kıymetli madenler ons altına göre çok daha önemli bir konuma geçiyor" sözleriyle tamamladı.Emlak365.comEDİTÖR NOTU: Gümüş fiyatlarına ilişkin değerlendirmeler, analizler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.

Yorumlar (0)