EKONOMİ

Emtia Piyasası Raporu Yayımlandı: 2021 Gümüş Tahmini Açıklandı!

2020 yılında büyük bir yükseliş gösteren ve yatırımcıların radarına girmeyi başaran gümüş fiyatları için 2021 fiyat tahmini beklentisi rakamları da açıklanmaya devam ediyor. Türk yatırımcıların da dikkatini çekmeye başaran gümüş fiyatları hakkında yayımlanan emtia piyasası raporu ve gümüş fiyat tahminleri haberimizde... Gümüş fiyatı ne kadar, gümüş fiyatı artar mı, gümüş fiyatları ne olur, gümüşün fiyatı ne kadar, gümüş 2021 tahminleri nasıl?

2020 yılında büyük bir yükseliş gösteren ve yatırımcıların radarına girmeyi başaran gümüş fiyatları için 2021 fiyat tahmini beklentisi rakamları da açıklanmaya devam ediyor. Türk yatırımcıların da dikkatini çekmeye başaran gümüş fiyatları hakkında yayımlanan emtia piyasası raporu ve gümüş fiyat tahminleri haberimizde… Gümüş fiyatı ne kadar, gümüş fiyatı artar mı, gümüş fiyatları ne olur, gümüşün fiyatı ne kadar, gümüş 2021 tahminleri nasıl?

Emtia piyasası hakkında yayımlamış olduğu raporları yakından takip edilen Saxo Bank tarafından yeni emtia piyasaları raporu Outrageous Prediction ismi ile yayımlandı. 

2020 yılına altın fiyatları damga vururken koronavirüs salgını döneminde tüm zamanların rekorunu kırarak büyük bir çıkış yaşamış, dünya genelinde en çok konuşulanlar arasına girmeyi başarmıştı. Süreçte gümüş fiyatı altından daha yüksek bir yıllık getiri sağlamış olsa da yatırımcılar tarafından pek tanınmadığı için altının gölgesinde kalmıştı. 

ALTIN FİYATLARI GÖLGESİNDE KALAN GÜMÜŞ FİYATLARI 2021 YILININ PARLAYAN YILDIZI OLACAK! 

2020 yılında pandemi döneminde diğer değerli metallerde olduğu gibi gümüş fiyatlarında da büyük bir hızla yükseliş yaşanmıştı. Ancak süreçte gümüş fiyatları ne kadar hızlı yükselse de özellikle de Türkiye’de pek çok kişinin yabancı olması nedeni ile yatırım aracı olarak kabul görmesi biraz süreç aldı. 

Bu nedenle küçük yatırımcı gümüşte yaşanan bu aşırı değerlenmeden yararlanamadı. Ocak ayı başında Saxo Bank tarafından yayımlanan Outrageous Prediction isimli rapor ile emtia piyasalarında birinci sırada yer alan değerli metal gümüş oldu. 

Gümüş fiyatlarının 2021 yıl sonuna kadar 50 dolar seviyesini görebileceği değerlendirmesine yer verilen rapor ile açıklanan tahmin tutulursa gümüş fiyatları 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek büyük bir rekor kırmış olacak. Danimarka bankasında emtia stratejisi başkanı Ole Hansen tarafından yapılan değerlendirmede de gümüş fiyatları için olumlu görüşlere yer verildi. 

Hansen Gümüş fiyatlarında yönü görmek için bakır fiyatlarının da yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek düşük faiz oranları ve yükselen faiz oranları baskısının gümüş fiyatları için harika bir yükseliş ortamı sunduğunu belirterek düşen arz ve artan talep ortamı ile beraber gümüş fiyatlarında yükselişinin süreceğini dile getirdi. 

NOT: Haberimizde uzman isimlerin ve finans kuruluşlarının değerlendirmelerine yer verilmiş olup, Emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Emlak365.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir