En Başarılı Dolar Kuru Tahmini Sahibi Citi Group'tan Çarpıcı Kur Tahmini Yorumu Analizi: 2021 Yılında Dolar Ne Olacak, 1 Dolar Kaç TL Olur?

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Citi Group aynı zamanda şimdiye kadar yapmış olduğu tahminler ile en başarılı dolar kuru tahmini yapan kurum olarak öne çıkıyor.

En Başarılı Dolar Kuru Tahmini Sahibi Citi Group'tan Çarpıcı Kur Tahmini Yorumu Analizi: 2021 Yılında Dolar Ne Olacak, 1 Dolar Kaç TL Olur?

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında yer alan Citi Group aynı zamanda şimdiye kadar yapmış olduğu tahminler ile en başarılı dolar kuru tahmini yapan kurum olarak öne çıkıyor. Korona virüs aşı haberleri piyasalar tarafından fiyatlanmaya devam ederken gözler 2021 yılına çevrildi. Düşen altın fiyatları sonrası yatırımcılar altın bozdurmak için doğru zaman mı sorusuna yanıt ararken bir kritik uyarı da Citi Group tarafından elinde doları olanlara yapıldı. Peki, elinde doları olanlar ne yapmalı, dolara yatırım yapmak mantıklı mı, 2021 yılında dolar ne olur, 2021 yılında dolar kuru ne olur, dolar kaç TL olacak, dolar kuru tahmini kaç lira?

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken uluslararası piyasalarda da yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Özellikle de ekonomilerde ki dalgalanmanın ana sebebi olarak gösterilen korona virüs salgınının çaresi aşı haberleri sert fiyatlandırmalara neden oluyor. CİTİ GROUP ANALİZLERİ AÇIKLADI: 2021 DOLAR KURU TAHMİNİ ANALİZİ YORUMLARI BÜYÜK YANKI UYANDIRACAK! Bugüne kadar açıklamış olduğu dolar kuru tahminlerindeki başarı payı ile en başarılı dolar kuru tahmincisi olarak ün kazanan Citi Group analistleri tarafından yapılan son değerlendirme gündeme bomba gibi düştü. 2021 yılında dolar kuru yapılan teknik analiz ile düşecek yorumu yapıldı. Konu hakkında aralarında Citi Group'un en önemli stratejisti olarak gösterilen Calvin Tse’nin de bulunduğu stratejistler aşının yaygınlaşması durumunda doların bir yıldan fazla süren 2000’li yılların ortalarındakine benzer bir patika izleyeceği değerlendirmesinde bulundu. Yapılan değerlendirmede Citi Group stratejistleri korana virüs aşısının yanı sıra Amerikan Merkez Bankası FED tarafından güvercin kalacak olması ve dünyanın geri kalanının daha hızlı bir büyüme oranı yakalaması doları aşağı çekecek diğer faktörler arasında sıralandı. Bloomberg tarafından açıklanan Dolar Endeksi Mart zirvesinden bu yana yaklaşık yüzde 11 düşüş kaydederken son dönemde Türk Lirası karşısında da düşüş yaşamıştı. 

Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ2021 YILINDA DOLAR NE OLUR, 1 DOLAR KAÇ TL OLACAK?Citi Group tarafından yapılan açıklamada dolar kuru için 2021 yılında yüzde 20 düşüş beklentisine yer verildi. Bugünkü kur üzerinden hesaplandığı takdirde Citi Group tarafından açıklanan 2021 yılı kuru 6.10 TL seviyesinde yer aldı.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanan son beklenti anketinde ise 12 ay sonrası dolar kuru tahmini 8,41 TL olarak ilan edilmişti.  Emlak365.com


Yorumlar (0)