En Başarılı Dolar Tahmincisi Citi Bank Yeni TL Raporu Yayımladı: Dolar Kuru İçin Şok Teknik Analiz Geldi!

2020 yılının en başarılı dolar tahmincisi unvanını kazanan Citi Group 2021 dolar kuru tahmini rakamlarını revize etti.

En Başarılı Dolar Tahmincisi Citi Bank Yeni TL Raporu Yayımladı: Dolar Kuru İçin Şok Teknik Analiz Geldi!

2020 yılının en başarılı dolar tahmincisi unvanını kazanan Citi Group 2021 dolar kuru tahmini rakamlarını revize etti. TL / Dolar için yeni teknik analiz değerlendirme raporu yayımlayan kurum dolar kuru için yeni tahminin açıkladı. 3 ay sonra dolar ne olacak, 1 dolar kaç TL olur, dolar düşmeye devam edecek mi, dolar borcu olanlar satın almalı mı, elinde doları olanlar ne yapmalı, dolar alıp satmak için doğru zaman mı, kur düşmeye devam edecek mi, 3 ay sonra dolar ne olur?

Dolar kuru büyük bir hızla düşmeye devam ederken yabancı yatırım bankaları da kur tahminlerini revize etmeye devam ediyor. Türk Lirası büyük bir hızla değer kazanmaya devam ederken yatırım bankalarının Türk Lirası tahminleri de yukarı yönlü güncelleniyor. Son 6 ayın en düşük seviyesini bugün test eden ve 7.10 TL seviyesinin altını gören dolar kuru ardından gelen fırsat alımları ile yine yönünü hafifte olsa yukarıya çevirmişti. Peki, dolar kuru neden düştü, düşmeye devam edecek mi, dolar kurunda son durum ne, 3 ay sonra dolar kuru ne olur, dolar 7 liranın altına düşecek mi?CİTİ GROUP 2021 DOLAR KURU TAHMİNİ RAKAMLARI GÜNCELLENDİ: 3 AY SONRA 1 DOLAR KAÇ TL OLUR?2020 yılında yayımlamış olduğu tahminler ile gerçekleşen rakamların en yakın olduğu kurum olarak en başarılı dolar tahmincisi seçilen Citi Group 2021 yılı dolar kuru tahminleri için rakamları açıklamaya devam ediyor. Şirket tarafından son yayımlanan yatırımcı raporu notu ile dolar kuru tahmini revize edildi. Şirketin teknik analiz uzmanları tarafnıdan hazırlanan raporda TL cinsinden faiz ile Dolar veya Euro cinsinden faiz arasındaki farkın büyük bir hızla artması nedeni ile dolarizasyon hızının düşebileceğine yer verilen raporda yurtiçi yerleşiklerin dolar mevduatlarının erimeye başlaması ve Merkez Bankası tarafından verilen şahin mesajların güveni arttırması üzerine 3 aylık piyasada dolar kurunun 7,45 lirayı işaret etmesine rağmen 7 liranın altına düşebileceği değerlendirmesine yer verildi. 

BUGÜN DOLAR KURU NE KADAR OLDU, GÜNÜ KAÇ LİRADAN KAPADI?Dolar kuru bugün gün içerisinde 7.10 TL seviyesinin altını test ederken daha sonra gelen tepki alımları üzerine yeniden toparlandı ve günü 7.17 TL seviyesinden kapadı. Yaşanan yükselişe rağmen yine de dolar kuru bir önceki güne oranla yine de düşüş göstermiş oldu. Dolar kuru yarın açıklanacak olan enflasyon rakamlarını takip edecek. Enflasyon rakamlarının beklentiler ile orantılı çıkması durumunda dolar kurunda düşüşün devam edeceği belirtilirken enflasyonun çok yüksek çıkması halinde ise dolar kurunda yükseliş etkisi oluşturabileceği belirtiliyor. Enflasyon rakamları yarın yani 3 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 10:00 itibari ile ilan edilecek. DOLAR KURU NEDEN DÜŞÜYOR, DOLAR BORCU OLANLAR, ELİNDE DOLARI ALANLAR NE YAPMALI?Dolar kurunda yaşanan düşüşün nedenleri ekonomistler tarafından yakından takip edilirken yüksek fiyatla dolar alanlar kadar dolar borcu bulunanlar da fiyatlarda yönün nereye gideceğini araştırıyor. Yapılan değerlendirmelerde uluslararası kurumlar dolar kurunun 7 liranın altına düşebileceği değerlendirmesinde bulunurken dolar kurunu düşüren nedenler arasında Merkez Bankası tarafından enflasyonla mücadele konusunda verilen mesajların ve şahin duruşun piyasalara güven vermesi, Biden yönetiminin parasal genişleme politikası ve mali teşvik paketlerinde olan ısrarı ile FED'in negatif faiz uygulama kararlığı gösterildi. NOT: Burada yer alan bilgiler kişilerin kendi yorumları olup, yatırım tavsiyesi verilmemiş, emlak365.com olarak yaşanan gelişmeler aktarılmıştır. Emlak365.com

Yorumlar (0)