En Düşük Maaş 3 Bin 200 TL! Hem 4/D'li Kamu Hem Belediye Taşeron İşçilerini Ümitlendiren Zam

Kamu kurumlarında ve belediye bünyesinde çalışan taşeron işçiler yeni yıl zam oranlarını beklerken bu alanda yeni bir karar geldi.

En Düşük Maaş 3 Bin 200 TL! Hem 4/D'li Kamu Hem Belediye Taşeron İşçilerini Ümitlendiren Zam

Kamu kurumlarında ve belediye bünyesinde çalışan taşeron işçiler yeni yıl zam oranlarını beklerken bu alanda yeni bir karar geldi. Tüm taşeron işçilerin umutlandıran zam kararının detayları şöyle;

Emlak365.com - Kamu kurumlarında çalışan 4/D'li taşeron işçiler ile belediyeler bünyesinde çalışan taşeron işçiler yeni yıl zam oranlarını merakla bekliyorlar. Kamu kurumlarında çalışan işçiler için durum henüz netlik kazanmadı. 2020 TİS ile maaş zam oranı belli olacak işçiler görüşmeleri bekliyorlar. Belediyelerde çalışan taşeron işçiler ise sözleşme süreçlerine göre sendikalar ile belediye başkanlıkları arasında gerçekleştirilen görüşmelere göre zam alıyorlar. 

EN DÜŞÜK MAAŞ 3 BİN 200 TL OLDU

4/D personelleri ile belediye taşeron işçiler için son durum bu şekilde olurken bir zam haberi de Kütahya Belediyesi'nden geldi. Belediye başkanlığı toplam 1200 belediye işçisini ilgilendiren zam kararına imza attı. Düzenlenen toplu iş sözleşmesi töreni kapsamında imzalanan yeni sözleşme ile en düşük ücret 3 bin 200 TL olarak belirlendi. Hizmet İş Sendikası ile Kütahya Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile Kütahya Belediyesi, bölgesinde işçisine en iyi zammı veren belediyeler arasında yer aldı. 

Toplu İş Sözleşmesi imza törenin ardından ise Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Sabahattin Ödemiş yaptı. Ödemiş konuşmasında pandemi süreci nedeniyle zorlu bir dönemden geçildiğini ifade ettiği konuşmasında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ın verilen sözleri yerine getirdiğini söyledi. Güzel bir sözleşme imzalandığını ifade eden Ödemiş hem kadrolular hem de doğrudan temindeki arkadaşlara güzel zamlar verildi, dedi. 

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık işçilere verilen zam ile ilgili yaptığı konuşmasında "Yıllık yüzde 20'ye yakın bir artış oldu. Bu sözleşme diğer belediyelere örnek olur. Kütahya Belediyesinde yapılan sözleşme ile en düşük asgari ücret yeni girmiş, hiç bir haklardan yararlanamayan arkadaşımız 3200 lira oldu" dedi.

Yorumlar (0)