En Ucuz Fiyata 2. El Araba Alma Yöntemi! 100 Bin TL'lik Araç 70 Bin TL'ye Nasıl Alınır?

İkinci el arabayı en ucuz fiyata almak isteyen vatandaşlar için yeni yöntem icralık araba alımları. Çeşitli kurumlar, firmalar tarafından ilan edilen icralık araç satışları ile çok sayıda marka ve modelde araç alınabilir. İcralık araba almak isteyen vatandaşlar için alımların nasıl olacağı, icralık araba başvurularının nasıl yapılacağı, ilanların nasıl takip edileceğini tüm detayları ile ela aldık. İcralık araba satışları nerede yayımlanır? İcralık araba almak için ihale başvurusu nereye yapılır? En düşük kaç TL'ye ikinci el araç alınabilir? Tüm bu soruların yanıtlarını ikinci el satış listeleri ile birlikte inceledik.

En Ucuz Fiyata 2. El Araba Alma Yöntemi! 100 Bin TL'lik Araç 70 Bin TL'ye Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere ikinci el araba satış ilanlarında fiyatlar oldukça yüksek seviyelerde yer alıyor. Uzun süredir kademeli olarak artan ikinci el araç fiyatları vatandaşların araba alımlarında zorlanmalarına neden oldu. Bunun dışında bir dönem uygulanan uygun kredi olanaklarının da kaldırılması maliyet oranlarının artmasına neden oldu. 

İKİNCİ EL ARAÇ ALIMLARINDA YENİ GÖZDE İCRALIK ARAÇ SATIŞLARI

Hem ikinci el araç fiyatlarının bazı modellerde yüzde 100 artması hatta sıfır fiyatlarını geçmesi, hemde taşıt kredisinde yıllık maliyet oranlarının en düşük yüzde 20 bandına yaklaşmış olması vatandaşların icrelık araç alımlarına ilgisini artırdı. 

İcralık araç satışlarında fiyatlar ihale usulü belirleniyor. Bu kapsamda belli bir fiyat vermek mümkün değil ancak çoğu zaman piyasasının altında araç almak mümkün olabiliyor. 

İCRALIK ARAÇLAR NASIL SATILIR? İLAN YAYIMLANMASINDAN SATIŞ İŞLEMİNE KADAR OLAN SÜREÇ DETAYLARI

İcralık araçlar Resmi İlan Portalı başta olmak üzere çeşitli internet sitelerinde yayımlanır. Bu icralık satış ilanlarında vatandaşlara araca dair tüm detaylar aktarılır. 

Aracın Aracın markası, modeli, motor numarası, Şasi Numarası paylaşılır. Bununla birliket araçta eksiklikler olup olmadığı hasar kaydı detayları rapor halinde icralık araç satışı ilan metninde paylaşılıyor. Bu bilgilerin yanında vatandaşlara aracın muhammen değeri ilan edilir. 

Bu bilgileri inceleyen ve aracı almaya karar veren vatandaşlar ihale için başvuru yapacaklar. İlan metninde yer alan muhammen değer ilanı araca teklif vermeyi düşünen vatandaşlar için önemlidir. İnternet üzerinden başvuru yapacak vatandaşlar daha sonra ihalelere katılmak için muhammen bedel üzerinden belli bir geçici teminat bedeli yatıracaklar. Muhammen değer üzerinden geçici teminat bedelinin ödenmesi ile açık artırma için teklif sunulacak. 

HALEN YAYIMDA OLAN VE BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN İCRALIK ARAÇ SATIŞ İLANLARI

İkinci El Araç Fırsatlarını takip etmek için;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

İLANLARA NEREDEN ULAŞIRIM?

Söz konusu icralık araç satış ilanları sık sık güncellenir. Daha önceden yayımlanan ve açık artırma süreci tamamlanan satılık araçlar listeden kaldrıılır ve yeni araçlar listeye eklenir. Bu kapsamda ilanları günlük takit etmekte fayda var. İlanları takip etmek için emlak365.com olarak verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

İcralık Araç İlanları için Tıklayın

Emlak365.com