En Yüksek 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Veren Banka! 80 - 90.000 - 100 Bin TL Aylık Faiz Getirisi 2021 Hesaplama Tablosu

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükseldi, bankada parası olanlara iyi haber geldi. Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları ve politika faiz oranında yaşanan yükseliş birikimini bankada tutanların yüzünü güldürdü. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları yükseldi. Bankaların mevduat faiz oranları yüzde kaç, en yüksek mevduat faiz oranları hangi bankada, banka faiz oranları ile 80 bin TL aylık faiz getirisi ne kadar, 90.000 TL aylık ne kadar faiz getirir, 100 bin TL aylık faiz getirisi kaç TL?

En Yüksek 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Veren Banka! 80 - 90.000 - 100 Bin TL Aylık Faiz Getirisi 2021 Hesaplama Tablosu

Yükselen faiz oranları kredi çekmek isteyen kişileri üzerken parasını bankada tutan kişileri ise sevindirdi. Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Şahap Kavcıoğlu tarafından enflasyon düşmeden faiz indirimi yapılmayacağının bir kere daha vurgulanması ile bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yeniden yükselişe geçmişti. 

Süreçte 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükseldi. Bankaların daha fazla mevduat toplamak için adeta birbirleri ile girdikleri yarış birikimini bankada tutan kişilere yaradı. Merkez Bankası tarafından dolar kurunu düşürmek ve döviz hesaplarında çözülme yaşanmasını sağlamak adına attğı adımlar parasını bankada tutanları sevindirdi. 

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların birbirleri ile girmiş oldukları faiz yarışı ile bankaların vadeli mevduat faiz oranları da hızlı bir yükseliş sürecine girmişti. 2020 yılında pandeminin etkisi ile Merkez Bankası tarafından uygulanan aktif rasyosu oranı ve parasal genişleme politikası ile büyük bir hızla düşen vadeli hesap faiz oranları enflasyon ve dolar kurunda yaşanan yükseliş ile beraber yerini yükselişe bırakmıştı. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından uygulamaya alınan zorunlu parasal sıkılaşma politikası ile bankaların ucuz likidite pencereleri kapatılmış, aktif rasyosu oranı uygulamadan kaldırılmış ve bankalar zorunlu olarak yeniden müşterilerinden vadeli mevduat hesabı toplamaya başlamak adına faizleri yükseltmeye başlamıştı. 

Süreçte yükselen enflasyon rakamları ile beraber en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank VOV + Hesap olarak öne çıkarken en yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı da yüzde 20 seviyesine yükselmiş oldu. 

BANKA BANKA VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI LİSTESİ İLE 100 BİN TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ HESAPLAMA TABLOSU NİSAN 2021

 

80 BİN TL AYLIK FAİZ GETİRİSİ 

Yaşanan yükselişin ardından en yüksek faiz oranı olan yüzde 20 üzerinden hesaplandığında 80 bin liranın aylık faiz getirisi 1.332,60 TL olarak gerçekleşecek. 

90.000 TL AYLIK NE KADAR FAİZ GETİRİR?

Alternatif Bank VOV + hesap hoş geldin faizi olan yüzde 20 ile hesaplandığında 90 bin lira aylık 1.499,18 liralık faiz getirisi sağlayacak. 

VADELİ MEVDUAT HESABI NEDİR, YÜKSEK FAİZ ALMAK İÇİN VADELİ MEVDUAT HESABI AÇILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bankaların mevduat hesaplarından biri olan vadeli mevduat hesabı, hesaba yatırılan paranın belirlenen vadeye kadar hesapta tutulacağına söz verilen mevduat hesabıdır. Bu hesap ile hesabı açan kişi ya da kuruluş hesabı açtığı anda belirlenen vade sonunda elde edeceği faiz getirisini bilir. Kazanç elde edileceği garantidir ve para kaybetme riski bulunmamaktadır.

Yüksek faiz almak için vadeli mevduat hesabı açmadan önce mutlaka faiz getirisi hesaplaması yapmalı, bankalar arasında net faiz getiri üzerinden karşılaştırma yapılmalı, mevduat dönüşü tarihi Cuma gününe ve hafta sonuna getirilmemelidir. 

Yorumlar (0)