Enflasyon Alev Alacak! AA Finans Nisan Enflasyonu Tahmini Beklentisi Anketi Açıklandı!

TÜİK TEFE TÜFE Nisan ayı enflasyonu için geri sayım başladı. Nisan 2021 enflasyonu ve Mayıs ayı resmi kira artış oranı için geri sayım devam ederken AA Finans Nisan enflasyonu tahmini beklentisi anket sonuçları açıklandı. Nisan ayı enflasyon beklentisi 2021 yüzde kaç, enflasyon ne zaman açıklanacak?

Enflasyon Alev Alacak! AA Finans Nisan Enflasyonu Tahmini Beklentisi Anketi Açıklandı!

Son dönemde giderek yükselen enflasyon rakamları için geri sayım başladı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Nisan ayı enflasyon rakamları için geri sayım başladı. 

Nisan ayı enflasyonu ve Mayıs 2021 resmi kira artışı zam oranı için AA Finans beklenti anketi sonuçları açıklandı. Nisan enflasyon beklentisi yüzde kaç, Nisan ayında enflasyon yüzde kaç çıkar, yükselmeye devam edecek mi?

NİSAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI VE MAYIS AYI RESMİ KİRA ARTIŞI ZAM ORANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Nisan ayı enflasyon rakamları için geri sayım başladı. TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamları memur ve emekliler için maaş zammı hesaplamasında kullanılmasının yanı sıra ev sahipleri ve kiracılar için de uygulanacak olan resmi zam oranı sınırı olarak kullanılacak. 

Söz konusu rakamlar 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 10:00 itibari ile TÜİK resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek. 

NİSAN ENFLASYON BEKLENTİSİ YÜZDE KAÇ OLDU?

18 ekonomistin katılımı ile AA Finans ekonomi masası tarafından gerçekleştirilen Nisan enflasyon tahmini anketi sonuçları kamuoyuna açıklandı. Açıklanan anket sonuçlarına göre ortalama Nisan ayı enflasyon tahmini yüzde 1.79 olarak gerçekleşti. 

Ankete katılan ekonomistlerin en düşük enflasyon tahmini yüzde 1,30 olarak belirlenirken en yüksek enflasyon beklentisi ise yüzde 2,12 olarak belirlendi. Yıllık enflasyon tahmini ise yüzde 17,27 seviyesine yükseldi. 

Mart ayında TÜFE aylık bazda yüzde 1.08 oranında artış göstermişti. Açıklanan 1,79 tahmini tutarsa enflasyon en yüksek seviyesine ulaşmış olacak.

Yorumlar (1)
1 mayıs 2 ay önce
Markete pazara gidemez olduk Allahtan korkun yeter artık emeğimizi ve zamanımızı somuruyorsunuz kendi vatanımızda eziyet çekiyordu