Enflasyon Rakamları Sonrasında Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Enflasyon rakamlarının TÜİK tarafından açıklanmasının ardından piyasalardan ilk tepki geldi. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş sonrasında dolar kuru, euro kuru, gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında son durum ne?

Enflasyon Rakamları Sonrasında Dolar, Euro Kuru, Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ne yazık ki Nisan ayında da devam ederken enflasyonun tepe noktası tartışmaları da alevlendi. 

Yaşanan gelişmelerin ardından Euro kuru, dolar kuru, çeyrek ve gram altın fiyatları da yükselişe geçti. Yaşanan yükselişte enflasyon rakamlarında yaşanan yukarı yönlü hareketlilik ve Mayıs ayında enflasyon rakamarında ki yaşanan yükselişin devam edeceğine dair beklentinin payı büyük gösterildi. 

ENFLASYON RAKAMLARI SONRASINDA DÖVİZ KURU BUGÜN NE KADAR, DOLAR VE EURO KAÇ TL OLDU?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından döviz kurlarında yaşanan yükseliş devam etti. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından dolar kuru anlık olarak 8,28 TL seviyesini görürken yaşanan yükseliş devam etti ve 8,30 TL eşiği aşıldı. 

Euro kuru ise 10 liranın üzerinde tutunmayı başardı ve 9,9890 TL alış ve 10,01 TL satış seviyesine ulaştı. 

3 MAYIS 2021 ALTIN FİYATLARI NE KADAR, GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş altın fiyatlarını da yukarı yönlü itti. Dolar kurunda yaşanan yükseli ve ons altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilikten destek bulan altın fiyatları yükseldi. 

Gram altın yükseldi ve gram altının alış fiyatı 473,68 TL ve satış 473,77 lira seviyesine ulaştı. Çeyrek altın alış fiyatı 760 lira ve satış fiyatı da 782 lira oldu. Uluslararası piyasada ise ons altının fiyatı 1.778,95 dolar seviyesine ulaşmış oldu. 

Piyasalar açıklanan enflasyon rakamları sonrası verilecek olan mesajları, Merkez Bankası faiz indirimi haberlerini ve diğer ülkelerden açıklanacak olup ekonomik veriler takip edilecek.

Yorumlar (0)