Enflasyon ve Zorunlu Karşılık Düzenlemesi Vadeli Mevduat Faizlerini Yükseltti! Bankada Parası Olanlar İçin Son 32 Günlük Faiz Oranları Listesi

BDKK tarafından yapılan zorunlu karşılık oranı müdahalesi ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin ardından bankada parası olanlara iyi haber geldi, 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları yükseldi.

Enflasyon ve Zorunlu Karşılık Düzenlemesi Vadeli Mevduat Faizlerini Yükseltti! Bankada Parası Olanlar İçin Son 32 Günlük Faiz Oranları Listesi
BDKK tarafından yapılan zorunlu karşılık oranı müdahalesi ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin ardından bankada parası olanlara iyi haber geldi, 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları yükseldi. En yüksek faiz veren banka hangisi?

Emlak365.com  / Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan aktif rasyosu müdahalesi ve zorunlu karşılık oranları düzenlemesi sonrasında bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında yükseliş yaşandı.

VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB tarafından başlatılan parasal sıkılaşma politikası bankaların faiz oranlarına olumlu yansıdı. Hem enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş hem de BDDK ve TCMB tarafından yapılan müdahaleler sonrasında bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında büyük sıçrama yaşanmasına neden oldu. Vadeli mevduat faizleri yükseldi.

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Bankaların güncellenen faiz oranları sonrası bankada parası olanlara en yüksek faiz veren banka Aktif Bank olurken en yüksek faiz oranı ise bu banka tarafından N Kolay Bono Hesabı ile uygulanan yüzde 18.50 oranı oldu.

Bu oran üzerinden 32 günlük 100 bin liranın faiz getirisi 1.378,63 TL olarak gerçekleşti.

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI LİSTESİ NE DURUMDA?

En yüksek faiz oranı yüzde 18.50 seviyesine ulaşırken diğer bankalarda vadeli faizlerini yükseltti. Yapılan güncellemeler sonrasında;

QNB Finansbank Avantajlı 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı kampanyası ile yüzde 16.85

Alternatif Bank VAY Dedirten Mevduat Hesabı kampanyası ile yüzde 16.50

Vakıfbank Tanışma Faizli Arı Hesabı Mevduat Hesabı kampanyası ile yüzde 16.15

ING Bank Turuncu Hesap Vadeli Mevduat hesabı kampanyası ile yüzde 16.00

ICBC Turkey Günlük Vadeli Mevduat Hesabı kampanyası ile yüzde 16.00

TEB Marifetli Hesap İle Hoşgeldin Faizli Vadeli Mevduat Hesabı kampanyası ile yüzde 16.00 oranı ile hesap açma imkanı sunuyor.
Yorumlar (0)