EPGİS'den Akaryakıta Zam Duyurusu! Pompa Fiyatlarına Yansıtılacak Mı?

Akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam yapılması adına EPGİS'ten son dakika açıklaması geldi.

EPGİS'den Akaryakıta Zam Duyurusu! Pompa Fiyatlarına Yansıtılacak Mı?

Akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam yapılması adına EPGİS'ten son dakika açıklaması geldi. Peki EPGİS tarafından ilan edilen zam pompa fiyatlarına yansıtılacak mı yoksa ÖTV düzenlemesi kapsamında zam uygulanmayacak mı? İşte akaryakıt zammına ilişkin son dakika resmi açıklaması.

Petrol fiyatlarında yaşanan gelişmeler nedeniyle akaryakıt fiyatlarında değişimler yaşanıyor. Kısa süreli dalgalanmalar ve fiyat artışları akaryakıt fiyatlarının yükselmesine neden olurken konuya ilişkin resmi açıklamalar da geldi. 21 KURUŞLUK AKARYAKIT ZAMMIPetrol fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle yükselen akaryakıt fiyatlarına dair akşam saatlerinde EPGİS'ten basın bildirisi geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile söz konusu zamlara dair bilgi verdi EPGİS Twitter üzerinden ilan ettiği açıklamasında 11 kuruşluk bir artış olacağını ancak bu fiyat artışının eşel mobil kapsamında fiyatlara yansımayacağını ilan etti. 

EPGİS'in akaryakıt fiyatlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında "Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 12/02/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 11 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır." ifadeleri yer aldı.Akaryakıt fiyatlarına dair alınan karar kapsamında fiyatlarda herhangi bir değişiklik olmayacak. EPGİS ilan edilen bu açıklamanın hemen öncesinde ise hafta ortasında bir duyuru daha yayımlamış ve 16 kuruşluk zam olduğunu duyurmuştu. Ancak söz konusu zam haberinde de fiyatların ÖTV düzenlemesi kapsamında değişmeyeceği ilan edildi. Emlak365.com

Yorumlar (0)