Erdoğan Talimat Vermişti: Yüzde 10 Daha Ucuz Satış Yapacak, Aracısız 500 Market Geliyor!

Ramazan ayı gelmeden önce marketler tarafından yapılan zamlar büyük tepkilere neden olmuştu. Marketlerde yüksek fiyatla yapılan satışlara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracısız ve üreticiden direkt satış yapacak Tarım Kredi Kooperatif Market sayısının arttırılması talimatını vermişti.

Erdoğan Talimat Vermişti: Yüzde 10 Daha Ucuz Satış Yapacak, Aracısız 500 Market Geliyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yükselen market fiyatlarını eleştirerek piyasadan yüzde 10 daha ucuz fiyatla üreticiden direkt satış yapan Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin sayılarının arttırılması talimatını vermişti.

Verilen talimat sonrasında çalışmalar hızlanırken konu hakkında açıklama yapan Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz 2021 yıl sonuna kadar yurt genelinde 500 Tarım Kredi Kooperatif marketi hedefine ulaşacaklarını söyledi.

DIŞARIYA ORANLA TARIM KREDİ KOOPERATİFİ YÜZDE 10 DAHA UCUZ! 

Yeni marketleri açmaya devam edeceklerini belirten Başkan Poyraz artan satış hacminden son derece memnun olduklarını dile getirerek "Satışlarımızdan oldukça memnunuz, ilgi büyük. Piyasa fiyatlamalarının altında ürün satıyoruz.

Örneğin, ayçiçek yağı fiyatı diğer marketlere göre yüzde 10 daha ucuz. Ayçiçek çekirdeğini kendimiz yağa dönüştürüyoruz. Mümkün olduğu kadar maliyetleri aşağıya çekip bir taraftan üreticiyi koruyup, diğer taraftan da tüketiciye en uygun fiyattan ürünü satıyoruz" dedi.Üreticiden tüketiciye aracısız olarak direkt satış yapılması amacı ile kurulan Tarım Kredi Kooperatif marketleri hakkında bilgi veren Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz Mayıs ayı sonuna kadar mağaza sayısını 300'e, ardından da yıl sonuna kadar 500'e taşıyacaklarını dile getirdi.

PTT AVM YANI SIRA KOOPGEL KURULACAK! 

Dijital platformlarda satışların son derece rağbet gördüğünü dile getiren Poyraz, PTT AVM üzerinden yapılan satışlara ek olarak KoopGel adı verilen bir dijital platform kurma hazırlığında olduklarını belirterek Büyükşehirler öncelikli olmak üzere kapıdan kapıya doğrudan satış yapılmasını sağlayacak. yeni bir sistemin de altyapısını hazırladıklarını duyurdu.

Mağazalarda sadece kendi ürünlerini değil, diğer kooperatiflerin ve kamu kuruluşlarının da ürünlerini satmak istediklerini belirten Poyraz kadın kooperatifleri üzerinden de Türkiye'nin dört bir yanında yöresel ürünlerin satışlarını yapacaklarını açıkladı. Kurulması planlanan yeni dijital kanallar üzerinden Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde satılan ürünlerin tüketiciye çok daha kolay ulaştırılması sağlanacak.
Yorumlar (0)