banner136

Ertelenen Akaryakıt Zammı Çifte Zam Olarak Geliyor

Petrol fiyatlarında yaşanan son değişimlerin ardından akaryakıt fiyatlarında zam yapılması gündeme geldi. Ancak 1 Mayıs nedeniyle kapalı olan işlemler nedeniyle bu zam ertelendi. Petrol fiyatlarında çok büyük bir sürpriz olmazsa haftaiçinde çifte zam gelecek.

Ertelenen Akaryakıt Zammı Çifte Zam Olarak Geliyor

Petrol fiyatları son günlerde alınan yeni kararlar kapsamında yükselmişti. 

Koronavirüs sürecinde hareketli bir dönem geçiren petrol sektörü ayrıca Suudi Arabistan, Rusya ve ABD'nin hamleleri ile yön buluyor. Salgın kapsamında arzın azalması üretimin devam etmesi nedeniyle stoklar dolmuş ve fiyatlar çakılmıştı. Bu süreçten sonra atılan adımlarla petrol fiyatları artmaya başladı. 

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINA ÇİFTE ZAM

Petrol fiyatlarında yaşanan bu değişim sonrası ise akaryakıt fiyatlarında yeni zam haberleri gündeme geldi. 

Gün içerisinde işlemlerin kapalı olması nedeniyle Türkiye'de bu zammın yapılamadığı ifade edildi. Ancak akaryakıt fiyatlarında ki değişim sebebiyle bu zammın önümüzdeki günlerde pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor. İnternet Haber'de yer alan habere göre; sektör temsilcileri önümüzdeki günlerde petrol fiyatlarında sert bir düşüş olmaması durumunda Salı günü benzin ve motorine zam bekliyorlar. 

Pazartesi günü söz konusu zammın ilan edilmesi ve Salı gününden itibaren ise uygulamaya girmesi bekleniyor. Yapılacak zam oranının ise motorinde 25 kuruş, benzinde 5 kuruş civarında olacağı öngörülüyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)