Esnaf Hibe Desteği Başvuru Tarihleri Açıklandı! 3 Bin TL ve 5 Bin TL Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş bir son dakika açıklaması yaparak esnaflara verilecek olan 3.000 TL ve 5.000 TL hibe desteği için başvurulara dair detayları duyurdu. 3 Bin TL ve 5 Bin TL hibe desteği başvuruları ne zaman başlayacak? Esnaf hibe desteği başvuruları nasıl yapılacak?

Esnaf Hibe Desteği Başvuru Tarihleri Açıklandı! 3 Bin TL ve 5 Bin TL Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş tüm Türkiye'nin merakla beklediği açıklamayı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen ve bugün de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren esnaf hibe desteği programının detayları belli oldu. Bakan Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamaya göre hibe desteği alacak olan esnaflar e-devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. 

ESNAF HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan Mehmet Muş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ve koronavirüs sürecinde ticari faaliyetleri zarar gören esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlerimize verilecek olan hibe desteklerinde uygulanacak olan esasları belirledik. Tek seferde esnaflarımıza 3.000 TL ve 5.000 TL olarak vereceğimiz hibe destekleri 17 Mayıs 2021 tarihi itibariyle vergi mükellefiyetleri tesis edilmiş esnaflarımıza ödenecektir.” dedi.

ESNAF HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Esnaf hibe desteği başvurularının nasıl yapılacağını da açıklayan Bakan Mehmet Muş, “Esnaf hibe desteği başvuruları e-devlet üzerinden yapılacaktır. Destek ödemesi alacak olan vatandaşlarımız 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren başvuru işlemlerini yapmaya başlayabilecekler. Bu başvuruları 1 ay boyunca almaya devam edeceğiz. Ödemelere ilişkin ise daha sonra  kapsamlı şekilde bilgi vereceğiz.” şeklinde konuştu.

ESNAF HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Esnaf hibe desteği ile alakalı olarak vatandaşların merak ettiklleri detaylar açıklığa kavuştu. Buna göre koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaflara devlet tarafından hibe desteği ödemesi yapılacak. İki ayrı grupta yapılacak olan ödemelerle sıkıntıya düşen sektörler desteklenmiş olacak. Ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor. Tüm başvurular alındıktan sonra mı ödemelerin yapılacağı veya başvurular yapıldıkça sırayla mı ödeme yapılacağı açıklığa kavuşmadı. Bu konuda Ticaret Bakanlığı'nın kamuoyunu bilgilendirmedi berkleniyor. 

Yorumlar (0)